O‘zbekistonda bioresurslarni barqaror boshqarish uchun bioiqtisodiyot bilimlari, tadqiqotlari va ilg‘or tajribalari
Sizni 2023-yil 2-3-may kunlari Toshkent davlat agrar universitetida boʻlib oʻtadigan Oʻzbekistonda bioiqtisodiyot boʻyicha ikkinchi xalqaro ilmiy-amaliy forumga taklif qilishdan mamnunmiz. (manzil: Toshkent viloyati, 100700, Qibray tumani, Universitet ko‘chasi 2A)
Forum mavzusi - “O‘zbekistonda bioresurslarni barqaror boshqarish uchun bioiqtisodiyot bilimlari, tadqiqotlari va ilg‘or tajribalari”. Forum turli mamlakatlar va mintaqalar mutaxassislari uchun bioiqtisodiyotni rivojlantirishning dolzarb masalalarini muhokama qilish, tajriba va bilim almashish, yangi aloqalar o‘rnatish uchun noyob imkoniyat yaratadi.
Forumning asosiy e’tibori O‘zbekistonda bioresurslarni, jumladan, biomassani barqaror boshqarish masalalariga qaratilgan.
Forumda tegishli davlat muassasalari va tadbirkorlik sub’ektlari vakillari, oliy ta’lim muassasalari o‘qituvchilari va talabalari, Yevropa Ittifoqi va O‘zbekistondan bioiqtisodiyot sohasidagi olimlar va ekspertlar keng qamrovli muloqot o‘tkazish va rivojlanishning mumkin bo‘lgan yo‘nalishlari bo‘yicha amaliy takliflar ishlab chiqish uchun ishtirok etadi.
Forum Latviya Tabiiy fanlari va texnologiyalari universiteti rahbarligidagi “BioEcUz” konsorsiumi tomonidan “O‘zbekistonda bioiqtisodiyotni barqaror rivojlantirish bo‘yicha yangi magistratura dasturi” loyihasi doirasida tashkil etiladi. Loyiha Yevropa Ittifoqining ERASMUS+ dasturi tomonidan moliyalashtiriladi. Loyiha faoliyati http://bioecuz.tdau.uz/ saytida taqdim etilgan.
Biz barcha manfaatdor tomonlarni ushbu muhim tadbirda ishtirok etishga va O‘zbekiston bioiqtisodiyotini rivojlantirishga hissa qo‘shishga taklif qilamiz. Ishtirokchilarni ro‘yxatga olish quyidagi havola orqali 25 aprelga qadar davom etadi:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSclw8Ow3tLkozKRcqQHoVtstzcJFgQ9MjA44_di_V-_m0Q59g/viewform.
Qo'shimcha ma'lumot va ishtirok etish uchun elektron pochta orqali bog'laning. Manzil  abduvasikov_aziz@mail.ruumid.nazarkulov@gmail.com, firuzaza@gmail.com.

Мы рады пригласить Вас на Второй международный научно-практический форум по биоэкономике в Узбекистане, который состоится 2 и 3 мая 2023 года в Ташкентском государственном аграрном университете (адрес: Ташкентская область, 100700, Кибрайский район, ул. Университетская 2A).
Тема форума - "Знания, исследования и передовой опыт биоэкономики для устойчивого управления биоресурсами в Узбекистане". Форум предоставит уникальную возможность для специалистов из разных стран и регионов обсудить актуальные вопросы развития биоэкономики, обменяться опытом и знаниями, а также установить новые контакты.
Основное внимание форума будет посвящено развитию потенциала в области знаний, исследований и передовой практики устойчивого управления биоресурсами, в том числе биомассой, в Узбекистане.
На форуме встретятся представители соответствующих государственных учреждений и бизнеса, преподаватели и студенты высших учебных заведений, ученые и эксперты в области биоэкономики из Европейского Союза и Узбекистана для всестороннего диалога и разработки практических предложений по возможным направлениям развития биоэкономики и соответствующих специальностей высшего образования в Узбекистане.
Форум организуется консорциумом “BioEcUz”, возглавляемым Латвийским университетом естественных наук и технологий в рамках проекта “Новая магистерская программа для устойчивого развития биоэкономики в Узбекистане”. Проект финансируется программой Европейского Союза ERASMUS+. Деятельность проекта представлена на сайте http://bioecuz.tdau.uz/.
Приглашаем всех заинтересованных лиц принять участие в этом важном мероприятии и внести свой вклад в развитие биоэкономики в Узбекистане. Регистрация участников открыта до 25 апреля по ссылке: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSclw8Ow3tLkozKRcqQHoVtstzcJFgQ9MjA44_di_V-_m0Q59g/viewform.