Erta ilg‘or tadqiqotchilarni o‘qitishga tekshirish
O‘qituvchilarga kurs va treninglar o‘tkazish
O‘zbekistonda mavjud doktorantura dasturlari bilan xamkorlikda ishlash
Loyihaning kutilayotgan natijalari va samarasi:
1. SUSADICA strukturaviy doktorantura dasturi asosida Markaziy Osiyoda qishloq xo‘jaligini rivojlantirishning asosiy yo‘nalishlari bo‘yicha ilg‘or metodologik ilmiy tadqiqot ishlari bo‘yicha.
2. Markaziy Osiyoda qishloq xo‘jaligi sohasida ilmiy ish olib borish tadqiqotchilarning faoliyatini oshirdi.
3. Doktorantura maktabi Markaziy va Yevropa olimlari va talabalarini bir yo‘nalishda platforma orqali qishloq xo‘jaligi va ijtimoiy bilimlar olimlari o‘zaro hamkorlikni rivojlantirishdi.
4. Markaziy Osiyo tadqiqotchilariga akademik faoliyatning rivojlanishini ta'minladi.
5. Ushba maktab boshqa universitetlar va yo‘nalishlarga yuqori yo‘nalishda ta’lim standarti, xalqaro hamkorlik va akademik tadqiqot bilan modellit namuna bo‘ldi.
Hamkor universitetlar
O'tish davridagi iqtisodiyotdagi Leybnits qishloq xo'jaligini rivojlantirish instituti (IAMO), Justus Liebig universiteti Gissen, Martin Lyuter universiteti Halle-Vittenberg, Toshkent irrigatsiya va qishloq xo'jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti (TIIAME)