Hurmatli professor-o‘qituvchilar, xodimlar, aziz talaba-yoshlar!
Sizlarni yangi 2026/2027-o‘quv yilining boshlanishi hamda O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 35-yilligi bilan chin qalbimdan muborakbod etaman!
Mustaqillik — xalqimizning asriy orzusi, yurtimizning bugungi taraqqiyoti va yorqin kelajagining mustahkam poydevoridir. Bugun mamlakatimizda ilm-fan va ta’limni rivojlantirish, bilimli va raqobatbardosh yoshlarni tarbiyalashga alohida e’tibor qaratilmoqda.
O‘tgan o‘quv yili universitetimiz jamoasi uchun samarali mehnat va muhim yutuqlarga boy bo‘ldi. Ta’lim sifati, ilmiy-tadqiqot ishlari, xalqaro hamkorlik va talabalarning turli sohalardagi natijalari yanada yuksaldi. Bu muvaffaqiyatlarda har biringizning munosib hissangiz bor. Buning uchun barchangizga samimiy minnatdorchilik bildiraman.
Yangi o‘quv yilida oldimizda ta’lim va ilm-fan sifatini yanada oshirish, raqamli texnologiyalarni keng joriy etish, ishlab chiqarish bilan hamkorlikni kuchaytirish va raqobatbardosh kadrlar tayyorlash kabi muhim vazifalar turibdi.
Barchangizga mustahkam sog‘lik, oilaviy baxt-saodat, mehnatingizda ulkan muvaffaqiyatlar va yangi zafarlar tilayman.

ПРАЗДНИЧНОЕ ПОЗДРАВЛЕНИЕ КОЛЛЕКТИВУ ОТ РЕКТОРА НАЦИОНАЛЬНОГО ИССЛЕДОВАТЕЛЬСКОГО УНИВЕРСИТЕТА "ТИКХММИ" МИРЗАЕВА БАХОДИРА СУЮНОВИЧА
01.09.2026
Уважаемые профессора и преподаватели, сотрудники, дорогие студенты!
От всей души поздравляю вас с началом нового 2026/2027 учебного года и 35-летием государственной независимости Республики Узбекистан!
Независимость — это вековая мечта нашего народа, прочный фундамент сегодняшнего развития и светлого будущего нашей страны. Сегодня в нашей стране уделяется особое внимание развитию науки и образования, воспитанию образованной и конкурентоспособной молодежи.
Прошедший учебный год был насыщен плодотворным трудом и важными достижениями для коллектива нашего университета. Повысились качество образования, научно-исследовательская работа, международное сотрудничество и результаты студентов в различных областях. В этих успехах есть достойный вклад каждого из вас. За это выражаю всем вам искреннюю благодарность.
В новом учебном году перед нами стоят такие важные задачи, как дальнейшее повышение качества образования и науки, широкое внедрение цифровых технологий, усиление сотрудничества с производством и подготовка конкурентоспособных кадров.