"Mirzo Ulug‘bek vorislari" jamg‘armasi tomonidan tashkil etilgan Data Science o‘quv kursining 2025/2026-o‘quv yili muvaffaqiyatli yakunlandi.
Kurs bitiruvchilarini taqdirlash marosimida "Mirzo Ulug‘bek" jamg‘armasi raisi O.Salimov hamda Raqamli texnologiyalar vaziri o‘rinbosari R.Karimjonov ishtirok etdi.
Mazkur nufuzli o‘quv dasturini "TIQXMMI" Milliy tadqiqot universiteti Energetika fakulteti talabalari Ziyodullayev Shoxijahon va Yoqubjonov Akmaljon ham muvaffaqiyatli tamomladilar.
Kurs yakunida ular dasturlash va ingliz tili bo‘yicha xalqaro darajadagi sertifikat bilan taqdirlandilar. Mazkur natija talabalarimizning zamonaviy raqamli texnologiyalar, sun’iy intellekt hamda ma’lumotlar tahlili yo‘nalishlaridagi bilim va salohiyati yuksalib borayotganining yana bir yorqin isbotidir.
Talabalarimizni ushbu yutuq bilan samimiy muborakbod etamiz. Ularning ilm-fan, innovatsiyalar va raqamli texnologiyalar yo‘nalishidagi kelgusi faoliyatiga ulkan zafarlar tilaymiz.

Учебный год 2025/2026 года учебного курса Data Science, организованного Фондом "Наследники Мирзо Улугбека," успешно завершился.
В церемонии награждения выпускников курса приняли участие председатель фонда "Мирзо Улугбек" О.Салимов и заместитель министра цифровых технологий Р.Каримжонов.
Студенты факультета энергетики Национального исследовательского университета "ТИИИМСХ" Зиёдуллаев Шохижахон и Ёкубжонов Акмалжон также успешно завершили эту престижную учебную программу.
По окончании курса они были награждены сертификатом международного уровня по программированию и английскому языку. Этот результат является еще одним ярким доказательством повышения знаний и потенциала наших студентов в области современных цифровых технологий, искусственного интеллекта и анализа данных.
Мы искренне поздравляем наших студентов с этим достижением. Желаем им больших успехов в дальнейшей деятельности в области науки, инноваций и цифровых технологий.