“TIQXMMI” Milliy tadqiqot universiteti magistranti Prezident e’tirofiga sazovor bo’ldi va AQSHning Silikon vodiysiga yo’llanma oldi
10.07.2026
30-iyun — Yoshlar kuni munosabati bilan Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev Olimpiya shaharchasida tashkil etilgan islohotlar va iqtidorli yoshlar pavilonlari bilan tanishdi.
Tadbir davomida “TIQXMMI” Milliy tadqiqot universiteti magistranti No’monjon Ibrohimov davlat rahbariga yurtimizda muhandislik sohasida amalga oshirilayotgan innovatsion loyihalar va erishilgan natijalar yuzasidan taqdimot o’tkazdi.
Prezident tomonidan taqdimot yuqori baholanib, bildirilgan ishonch asosida No’monjon Ibrohimov Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Qo’ng’irotboy Sharipov tomonidan “Innovatsion g’oyalar yetakchisi” ko’krak nishoni bilan taqdirlandi.
Shuningdek, u AQSHning Silikon vodiysida stajirovka o’tash dasturiga yo’llanma bilan ham mukofotlandi.
Universitetimiz magistrantini ushbu yuksak e’tirof bilan samimiy tabriklaymiz va kelgusi faoliyatida ulkan muvaffaqiyatlar tilaymiz!

Магистрант Национального исследовательского университета "ТИИИМСХ" удостоился Президентского признания и получил путевку в Кремниевую долину США
10.07.2026
В связи с 30 июня - Днем молодежи Президент нашей страны Шавкат Мирзиёев ознакомился с реформами и павильонами одаренной молодежи, организованными в Олимпийском городке.
В ходе мероприятия магистрант Национального исследовательского университета "ТИИИМСХ" Нумонжон Иброхимов представил главе государства инновационные проекты, реализуемые в нашей стране в области инженерии, и достигнутые результаты.
Презентация была высоко оценена Президентом, и на основе выраженного доверия Нумонжон Иброхимов был награжден нагрудным знаком "Лидер инновационных идей" министром высшего образования, науки и инноваций Конгратбаем Шариповым.
Она также была награждена путёвкой на программу стажировки в Кремниевой долине США.
Искренне поздравляем магистранта нашего университета с этим высоким признанием и желаем больших успехов в дальнейшей деятельности!