Xitoy delegatsiyasining universitet laboratoriyalari faoliyati bilan tanishdi
Delegatsiyaga Tianjin Yengil Sanoat Kasbiy-Texnik Kolleji direktori Yunmei Li boshchilik qildi. Delegatsiya tarkibidan Elektronika, axborot va avtomatlashtirish maktabi direktori Chunmei Wang, Xalqaro almashinuv va hamkorlik bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari Menglong Zhang, shuningdek, Tianjin Sena Technology, Neusoft Ruixin Technology Group hamda Jiangsu Weichuangjing Group kompaniyalari vakillari o‘rin oldi.
Tashrif doirasida mehmonlar Universitetning Energetika fakulteti “Texnologik jarayonlarni avtomatlashtirish va boshqarish” kafedrasi huzuridagi zamonaviy laboratoriyalar faoliyati bilan yaqindan tanishdilar. Laboratoriyalarning zamonaviy texnik vositalar bilan jihozlanganligi, amaliy mashg‘ulotlarni tashkil etish uchun yaratilgan shart-sharoitlar hamda o‘quv-uslubiy ta’minot darajasi delegatsiya a’zolarida katta taassurot qoldirdi.
Shuningdek, delegatsiya vakillari kafedra professor-o‘qituvchilari va laboratoriya xodimlari bilan muloqot o‘tkazib, ta’lim jarayonini tashkil etish, laboratoriya bazasini rivojlantirish hamda zamonaviy texnologiyalarni o‘quv jarayoniga integratsiya qilish bo‘yicha tajriba almashdilar.
Tanishuv yakunida Tianjin Yengil Sanoat Kasbiy-Texnik Kolleji vakillari professor-o‘qituvchilarini Tianjin shahridagi ilg‘or laboratoriyalar faoliyati bilan tanishish hamda o‘zaro tajriba almashish maqsadida Xitoyga taklif etdilar.

Китайская делегация ознакомилась с деятельностью университетских лабораторий
Ташкент, 25 июня 2026 года. Национальный исследовательский университет "ТИИИМСХ" посетила делегация Тяньцзиньского профессионально-технического колледжа легкой промышленности (TLIVTC) Китайской Народной Республики. Данный визит стал одним из важных шагов, направленных на дальнейшее развитие международного сотрудничества и укрепление научно-образовательных связей между двумя высшими учебными заведениями.
Делегацию возглавил директор Тяньцзиньского профессионально-технического колледжа легкой промышленности Юнмэй Ли. В состав делегации вошли директор Школы электроники, информации и автоматизации Чунмэй Ван, заместитель начальника отдела международного обмена и сотрудничества Менглонг Чжан, а также представители компаний Tianjin Sena Technology, Neusoft Ruixin Technology Group и Jiangsu Weichungangjing Group.
Представители делегации также провели диалог с профессорско-преподавательским составом кафедры и сотрудниками лабораторий, обменялись опытом по организации учебного процесса, развитию лабораторной базы и интеграции современных технологий в учебный процесс.
В завершение ознакомления представители Тяньцзиньского профессионально-технического колледжа легкой промышленности пригласили профессоров и преподавателей в Китай для ознакомления с деятельностью передовых лабораторий в городе Тяньцзинь и обмена опытом.