Chanchun texnologiya universiteti (Changchun University of Technology, CCUT)ning 2026 yilgi bitiruvchilarini ushbu unutilmas va muhim bosqich bilan samimiy tabriklayman.
Bitiruvbu nafaqat ta’lim yo‘lining yakunlanishi, balki yangi imkoniyatlar, katta maqsadlar va kasbiy faoliyat sari tashlangan muhim qadamdir. Bu pallada bilim tajribaga, orzular esa aniq maqsadlarga aylanadi.
TIQXMMIMilliy tadqiqot universiteti va CCUT o‘rtasidagi hamkorlik oddiy akademik sheriklikdan ancha keng tushuncha bo‘lib, O‘zbekiston va Xitoy o‘rtasidagi bilim, innovatsiya va do‘stlik ko‘prigi vazifasini bajarmoqda.
Bugungi kunda qo‘shma ta’lim dasturlari, akademik almashinuvlar, ilmiy tadqiqotlar, qo‘shma fakultetlar va zamonaviy laboratoriyalar orqali ikki universitet yangi imkoniyatlar eshigini ochmoqda hamda yuqori malakali mutaxassislar tayyorlashga munosib hissa qo‘shmoqda.
Barcha bitiruvchilarga kelgusi faoliyatida ulkan zafarlar, yangi kashfiyotlar va muvaffaqiyatlar tilayman. Sizlarning bilim va g‘oyalaringiz sanoat, jamiyat va kelajak taraqqiyotiga xizmat qilsin.

Искренне поздравляю выпускников Университета технологий Чанчунь (Changchun University of Technology, CCUT) 2026 года с этим незабываемым и важным этапом.
Выпуск - это не только завершение образовательного пути, но и важный шаг к новым возможностям, большим целям и профессиональной деятельности. На этом этапе знания превращаются в опыт, а мечты - в конкретные цели.
Сотрудничество между Национальным исследовательским университетом "ТИИИМСХ" и CCUT выходит за рамки простого академического партнерства и служит мостом знаний, инноваций и дружбы между Узбекистаном и Китаем.
Сегодня благодаря совместным образовательным программам, академическим обменам, научным исследованиям, совместным факультетам и современным лабораториям два университета открывают новые возможности и вносят достойный вклад в подготовку высококвалифицированных специалистов.
Желаю всем выпускникам больших побед, новых открытий и успехов в дальнейшей деятельности. Пусть ваши знания и идеи служат развитию промышленности, общества и будущего.