“TIQXMMI” Milliy tadqiqot universiteti delegatsiyasi Indoneziyaning Jakarta shahrida o‘tkazilayotgan nufuzli Global Sustainable Devolopment Congress (GSDC 2026) xalqaro forumida o‘zining maxsus pavilyoni bilan faol ishtirok etmoqda.
Forumning ilk kunidayoq dunyoning turli mamlakatlaridan tashrif buyurgan 27 ta universitet vakillari bilan uchrashuvlar o‘tkazilib, dastlabki hamkorlik aloqalarini o‘rnatishga erishildi.
Uchrashuvlar davomida qo‘shma ilmiy tadqiqotlar, xalqaro grantlar, akademik almashinuv dasturlari, ilmiy nashrlar va innovatsion loyihalar bo‘yicha istiqbolli hamkorlik yo’nalishlari muhokama qilinmoqda.
Shuningdek, forum davomida universitetimiz uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lgan xalqaro reyting natijalari ham e’lon qilinishi kutilmoqda.
Mazkur natijalar nafaqat universitetimiz, balki O‘zbekiston oliy ta’lim tizimi uchun ham tarixiy ahamiyat kasb etishi mumkin.
Bugungi kunda ko‘plab xorijiy universitetlar va tashkilotlar universitetimiz bilan hamkorlik o‘rnatishga katta qiziqish bildirmoqda. Bunda universitetning xalqaro reytinglardagi yuqori natijalari, ilmiy salohiyati hamda jadal rivojlanayotgan xalqaro nufuzi muhim omil bo‘lib xizmat qilmoqda.

Национальный исследовательский университет "ТИИИМСХ" принимает участие в "Global Sustainable Development Congress 2026"!
Делегация Национального исследовательского университета "ТИИИМСХ" принимает активное участие со своим специальным павильоном в престижном международном форуме Global Sustainable Development Congress (GSDC 2026), проходящем в Джакарте, Индонезия.
В первый же день форума были проведены встречи с представителями 27 университетов из разных стран мира и достигнуто установление первых партнерских отношений.
В ходе встреч обсуждаются перспективные направления сотрудничества в области совместных научных исследований, международных грантов, программ академического обмена, научных публикаций и инновационных проектов.
Также в ходе форума ожидается объявление результатов международных рейтингов, имеющих важное значение для нашего университета.
Эти результаты могут иметь историческое значение не только для нашего университета, но и для системы высшего образования Узбекистана.
Сегодня многие зарубежные университеты и организации проявляют большой интерес к установлению сотрудничества с нашим университетом. Важным фактором этого служат высокие результаты университета в международных рейтингах, его научный потенциал и динамично развивающийся международный авторитет.