"TIQXMMI" Milliy tadqiqot universiteti professorlari “Mehnat faxriysi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi.
O‘zbekiston faxriylarining ijtimoiy faoliyatini qo‘llab-quvvatlash “Nuroniy” jamg‘armasi Vasiylik Kengashi qaroriga muvofiq, “TIQXMMI” Milliy tadqiqot universitetining bir guruh professor-o‘qituvchilari ko‘p yillik samarali mehnati, ilm-fan va ta’lim rivojiga qo‘shgan munosib hissasi uchun “Mehnat faxriysi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandilar.
I darajali “Mehnat faxriysi” ko‘krak nishoni bilan: Mirsaidov Mirziyod – texnika fanlari doktori, professor, akademik; Uralov Baxtiyor Rahmatullayevich – texnika fanlari doktori, professor.
II darajali “Mehnat faxriysi” ko‘krak nishoni bilan: Bayzakov Tohir Mirzanovich – texnika fanlari nomzodi, dotsent.
Universitet jamoasi nomidan ustozlarni ushbu yuksak e’tirof bilan samimiy muborakbod etamiz. Ularga mustahkam sog‘liq, uzoq umr va ilm-fan hamda ta’lim ravnaqi yo‘lidagi faoliyatlarida yangi muvaffaqiyatlar tilaymiz! “Ustozning mehnati – millatning kelajagiga qo‘yilgan eng qimmatli sarmoyadir.”

Профессорам Национального исследовательского университета «ТИИИМСХ» был вручен знак отличия «Ветеран труда».
В соответствии с решением Попечительского совета Фонда «Нуроний» по поддержке социальной деятельности ветеранов Узбекистана, группа профессоров и преподавателей Национального исследовательского университета «ТИИИМСХ» была награждена знаком отличия «Ветеран труда» за многолетнюю плодотворную работу и достойный вклад в развитие науки и образования.
Знаком «Ветеран труда» 1-й степени: Мирсаидов Мирзиёд — доктор технических наук, профессор, академик; Уралов Бахтиёр Рахматуллаевич — доктор технических наук, профессор.
Знаком «Ветеран труда» 2-й степени: Байзаков Тохир Мирзанович — кандидат технических наук, доцент.
От имени университетского сообщества мы искренне поздравляем преподавателей с этой высокой наградой. Желаем им крепкого здоровья, долголетия и новых успехов в их работе на благо развития науки и образования! «Труд преподавателя — это самая ценная инвестиция в будущее нации».