“UzCaseService” QK da “Qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash” fakulteti bitiruvchilarining yakuniy davlat attestatsiyasi va bitiruv malakaviy ishi himoyasi bo‘lib o‘tdi.
2026-yil 12–15-iyun kunlari “Qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalashtirish” , “Qishloq va suv xo‘jaligida texnik servis”, “Qishloq xo‘jaligida inovatsion texnika va texnologiyalarni qo‘llash” ta’lim yo‘nalishlari bitiruvchilarining Yakuniy davlat attestatsiyasi hamda Bitiruv malakaviy ishlari himoyasi yuqori saviyada tashkil etildi. Attestatsiya jarayonlari Davlat attestatsiya komissiyasi a’zolari, soha mutaxassislari va professor-o‘qituvchilar ishtirokida ochiq, shaffof va adolatli tarzda o‘tkazildi. Bitiruvchi talabalar o‘zlarining nazariy bilimlari, amaliy ko‘nikmalari hamda mutaxassislik bo‘yicha erishgan ilmiy-amaliy natijalarini namoyish etdilar. Komissiya a’zolari tomonidan berilgan savollarga talabalarning asosli javoblari ularning kasbiy tayyorgarligi yetarli darajada shakllanganligini ko‘rsatdi. Yakuniy davlat attestatsiyasi va bitiruv malakaviy ishlari himoyasi natijalariga ko‘ra, bitiruvchilarning bilim va malakalari munosib baholandi. Fakultet jamoasi barcha bitiruvchilarni ushbu muhim bosqichni muvaffaqiyatli yakunlaganliklari bilan tabriklaydi hamda ularning kelgusidagi kasbiy faoliyatlarida ulkan zafarlar tilaydi.

В СП "UzCaseService" состоялась итоговая государственная аттестация и защита выпускной квалификационной работы выпускников факультета "Механизация сельского хозяйства."
12–15 июня 2026 года на высоком уровне были организованы Итоговая государственная аттестация и защита выпускных квалификационных работ выпускников направлений образования "Механизация сельского хозяйства," "Технический сервис в сельском и водном хозяйстве," "Применение инновационной техники и технологий в сельском хозяйстве." Аттестационные процессы прошли открыто, прозрачно и справедливо с участием членов Государственной аттестационной комиссии, специалистов отрасли и профессоров-преподавателей. Выпускники продемонстрировали свои теоретические знания, практические навыки и научно-практические результаты, достигнутые по специальности. Обоснованные ответы студентов на вопросы, заданные членами комиссии, показали, что их профессиональная подготовка сформирована на достаточном уровне. По результатам итоговой государственной аттестации и защиты выпускных квалификационных работ были достойно оценены знания и навыки выпускников. Коллектив факультета поздравляет всех выпускников с успешным завершением этого важного этапа и желает им больших успехов в дальнейшей профессиональной деятельности.