Rektor va talabalar o‘rtasidagi ochiq muloqatda 2025/2026 o‘quv yilida davomida ta’lim jarayonida erishilgan natijalar, o‘tkazilgan tanlovlar, ta’lim sifatini oshirish, stipendiya tanlovlarini tashkil etish bo‘yicha fikr muloxazalar bildirildi.
Universitetda 2026/2027 o‘quv yilida talabalarga yaratiladigan imkoniyatlari, jumladan xorijlik talabalar uchun ta’lim grandi dasturining boshlanishi, talabalar turar joyida yaratilishi rejalashtirilgan sharoitlar to‘g‘risida ma’lumot berildi.
Shu bilan birga, talabalarning fikr muloxazalalri, taklif va tavsiyalari eshitilib, talabalar tomonidan berilgan savollarga javob berildi.
Mazkur uchrashuv talabalar va universitet rahbariyati o‘rtasidagi samarali muloqotni mustahkamlash, talabalarning fikr va tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash hamda ta’lim sifatini yanada oshirishga xizmat qildi.

Организован открытый диалог с участием ректора Национального исследовательского университета "ТИИИМСХ" и иностранных студентов, обучающихся на экономическом факультете.
В ходе открытого диалога между ректором и студентами были высказаны мнения о результатах, достигнутых в образовательном процессе в 2025/2026 учебном году, проведенных конкурсах, повышении качества образования, организации стипендиальных конкурсов.
В университете была представлена информация о возможностях, которые будут созданы для студентов в 2026/2027 учебном году, в том числе о запуске программы образовательных грантов для иностранных студентов, а также об условиях, которые планируется создать в студенческом общежитии.
Вместе с тем были заслушаны мнения, предложения и рекомендации студентов, а также даны ответы на их вопросы.
Эта встреча послужила укреплению эффективного диалога между студентами и руководством университета, поддержке идей и инициатив студентов, а также дальнейшему повышению качества образования.