2026/2027 o‘quv yili qabul jarayonlarini o‘tkazish bo‘yicha yig‘ilish o‘tkazildi
2026-yil 13-iyun kuni “Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti” Milliy tadqiqot universitetida 2026/2027 o‘quv yili uchun qabul jarayonlarini yuqori saviyada tashkil etish maqsadida “Call center” hamda “Konsultatsiya xonasi” xodimlari ishtirokida yig‘ilish o‘tkazildi.
Yig‘ilishda universitet rahbariyati tomonidan qabul jarayonlarini shaffof, adolatli va samarali tashkil etish, abituriyentlar hamda ularning ota-onalariga axborot-maslahat xizmatlarini ko‘rsatish, murojaatlar bilan ishlashda mas’uliyat va ijro intizomiga qat’iy rioya etish masalalari yuzasidan tushuntirishlar berildi. Shuningdek, qabul komissiyasi faoliyatini tashkil etish, “Call center” va “Konsultatsiya xonasi” xodimlarining vazifalari, fuqarolarning murojaatlariga tezkor va asosli javob qaytarish, qabul jarayonlariga oid ma’lumotlarni to‘g‘ri va o‘z vaqtida yetkazish bo‘yicha zarur tavsiyalar hamda topshiriqlar berildi.
Yig‘ilish yakunida qabul jarayonlarida qonunchilik hujjatlari talablariga qat’iy amal qilish, fuqarolar bilan muloqot madaniyatini yuksaltirish hamda har bir murojaatni mas’uliyat bilan ko‘rib chiqish bo‘yicha tegishli vazifalar belgilab olindi.
📌 Eslatib o‘tamiz, universitetda qabul jarayonlari davomida abituriyentlar va ularning ota-onalariga maslahat berish hamda murojaatlarga tezkor javob qaytarish maqsadida “Call center” va “Konsultatsiya xonasi” faoliyati yo‘lga qo‘yilgan.

Состоялось совещание по проведению процесса приема на 2026/2027 учебный год
13 июня 2026 года в Национальном исследовательском университете "Ташкентский институт инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства" состоялось совещание с участием сотрудников "Call-центра" и "Консультационного кабинета" с целью организации процесса приема на 2026/2027 учебный год на высоком уровне.
На совещании руководством университета были даны разъяснения по вопросам прозрачной, справедливой и эффективной организации процесса приема, предоставления информационно-консультационных услуг абитуриентам и их родителям, ответственности и строгого соблюдения исполнительской дисциплины при работе с обращениями. Также были даны необходимые рекомендации и поручения по организации деятельности приемной комиссии, задачам сотрудников "Call-центра" и "Консультационного кабинета," оперативному и обоснованному реагированию на обращения граждан, правильной и своевременной передаче информации о процессе приема.
По итогам совещания были определены соответствующие задачи по строгому соблюдению требований законодательства в процессе приема, повышению культуры общения с гражданами и ответственному рассмотрению каждого обращения.
Напомним, что в университете налажена деятельность "Call-центра" и "Консультационного кабинета" с целью консультирования абитуриентов и их родителей в процессе приема, а также оперативного реагирования на обращения.