Xitoyning Shandong University of Finance and Economics (SDUFE) Partiya qo‘mitasi raisi Zheng Xiancao rahbarligida delegatsiyasi bilan hamkorlik uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
13.06.2026
Shandong University of Finance and Economics QS dune reytingida #551 bo‘lib, iqtisodiyot, biznes boshqaruvi, xalqaro iqtisodiyot, statistika, raqamli iqtisodiyot, huquq va boshqa yo‘nalishlar bo‘yicha yuqori malakali mutaxassislar tayyorlab kelmoqda.
Uchrashuv davomida ikki universitet o‘rtasida akademik va ilmiy hamkorlikni rivojlantirish, qo‘shma loyihalar tayyorlash, ilmiy-amaliy konferensiyalar va seminarlar tashkil etish hamda professor-o‘qituvchilar almashinuvini yo‘lga qo‘yish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, “Bir makon, bir yo‘l” tashabbusi doirasida qo‘shma loyihalarni ishlab chiqish va xalqaro dasturlarga taqdim etish masalalari ko‘rib chiqildi. Ikki universitetda iqtisodiyot, biznes boshqaruvi, statistika va raqamli iqtisodiyot kabi o‘zaro yaqin yo‘nalishlarning mavjudligi kelgusida amaliy hamkorlikni yanada kengaytirish uchun muhim asos bo‘lishi ta’kidlandi.
Uchrashuv yakunida ikki universitet o‘rtasidagi hamkorlikni bosqichma-bosqich rivojlantirish, mavjud imkoniyatlardan samarali foydalanish va aloqalarni aniq amaliy natijalarga yo‘naltirish yuzasidan kelishuvga erishildi.

Состоялась встреча по сотрудничеству с делегацией Китайского университета финансов и экономики Шаньдун (SDUFE) во главе с председателем партийного комитета Чжэн Сяньцао.
13.06.2026
Shandong University of Finance and Economics занимает 551-е место в рейтинге QS dune и готовит высококвалифицированных специалистов по экономике, управлению бизнесом, международной экономике, статистике, цифровой экономике, праву и другим направлениям.
В ходе встречи были обсуждены вопросы развития академического и научного сотрудничества между двумя университетами, подготовки совместных проектов, организации научно-практических конференций и семинаров, а также налаживания обмена профессорами и преподавателями.
Также были рассмотрены вопросы разработки и представления к международным программам совместных проектов в рамках инициативы "Один пояс, один путь." Отмечалось, что наличие в двух университетах таких близких направлений, как экономика, бизнес-администрирование, статистика и цифровая экономика, станет важной основой для дальнейшего расширения практического сотрудничества.
По итогам встречи была достигнута договоренность о поэтапном развитии сотрудничества между двумя университетами, эффективном использовании имеющихся возможностей и направлении связей на конкретные практические результаты.