Yer resurslari va kadatsr fakultetining 80 yilligiga bag‘ishlangan xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya bo‘lib o‘tdi
08.06.2026
#Yangilik #Ma`naviy va tashkiliy #Ta`lim
2026-yil 5-iyun kuni Yer resurslari va kadastr fakultetining 80 yilligi munosabati bilan “80 yillik tajriba: yer resurslarini boshqarish va kadastr sohalarida geoinnovatsion (fazoviy) tadqiqotlar istiqbollari” mavzusida xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya bo‘lib o‘tdi.
Konferensiyada mahalliy va xorijiy olimlar, mutaxassislar hamda tadqiqotchilar ishtirok etib, yer resurslarini boshqarish, kadastr tizimi va geoinformatsion texnologiyalarning dolzarb masalalari muhokama qilndi.
Tadbirda ishtirok etgan mehmonlar, hamkor tashkilotlar vakillari hamda soha mutaxassislari fakultet jamoasini qutlab, o‘z ezgu tilaklarini bildirdilar.
Tadbir davomida fakultetning bosib o‘tgan yo‘li, erishilgan yutuqlari va kelgusidagi rivojlanish istiqbollari e’tirof etildi hamda bir guruh faol professor-o‘qituvchilar va xodimlar taqdirlandi.

Состоялась международная научно-практическая конференция, посвященная 80-летию факультета земельных ресурсов и кадастра
5 июня 2026 года в связи с 80-летием факультета земельных ресурсов и кадастра состоялась международная научно-практическая конференция на тему "80-летний опыт: перспективы геоинновационных (пространственных) исследований в области управления земельными ресурсами и кадастра."
В конференции приняли участие отечественные и зарубежные ученые, специалисты и исследователи, которые обсудили актуальные вопросы управления земельными ресурсами, кадастровой системы и геоинформационных технологий.
Гости, представители партнерских организаций и специалисты, принявшие участие в мероприятии, поприветствовали коллектив факультета и выразили свои наилучшие пожелания.
В ходе мероприятия был отмечен пройденный путь факультета, его достижения и перспективы дальнейшего развития, а также награждена группа активных профессоров-преподавателей и сотрудников.