“TIQXMMI” Milliy tadqiqot universiteti O‘quv-tajriba xo‘jaligida g‘alla o‘rim-yig‘im mavsumiga tayyorgarlik ishlari boshlandi.
Tajriba-sinov dalalarida Plazma texnologiyasi yordamida yetishtirilayotgan g‘alla ekinlarining holati, agrotexnik tadbirlarning amalga oshirilishi, suv va boshqa resurslardan samarali foydalanish hamda Xitoy texnologiyasi asosida parvarishlanayotgan makkajo‘xori va kartoshka ekini maydonlarida olib borilgan ilmiy tadqiqot natijalari - yuqori hosildorlik garovidir.
Etishtirilgan g‘alla hosilini qisqa muddatlarda, sifatli va nobudgarchilikka yo‘l qo‘ymagan holda yig‘ishtirib olish, o‘rim-yig‘im ishlarini uyushqoqlik va yuqori mas’uliyat bilan tashkil etish bo‘yicha barcha texnik vositalar tayyorlangan.

В Учебно-опытном хозяйстве Национального исследовательского университета "ТИИИМСХ" начались подготовительные работы к уборочной кампании.
Состояние зерновых культур, выращиваемых с использованием технологии Плазма на опытно-экспериментальных полях, проведение агротехнических мероприятий, эффективное использование воды и других ресурсов, а также результаты научных исследований, проведенных на полях кукурузы и картофеля, выращиваемых по китайской технологии, являются залогом высокой урожайности.
Подготовлены все технические средства для сбора урожая зерна в короткие сроки, качественно и без потерь, организованной и ответственной организации уборочных работ.