“TIQXMMI” Milliy tadqiqot universiteti vakili tomonidan Tojikiston Respublikasida targ‘ibot tadbirlari o‘tkazildi
01.06.2026
2026 yil 19–23 may kunlari “Davlat kadastrlari” kafedrasi dotsenti Ashurov Abdullo Fayzullayevich tomonidan Tojikiston Respublikasining Sug‘d viloyatida universitetga abituriyentlarni jalb qilish hamda ta’lim imkoniyatlarini targ‘ib etishga qaratilgan uchrashuv va targ‘ibot tadbirlari tashkil etildi.
Targ‘ibot maqsadida amalga oshirilgan xizmat safari davomida Sug‘d viloyatidagi o‘rta-maxsus ta’lim muassasalari rahbarlari, mas’ul tashkilot vakillari, pedagoglar hamda bitiruvchi yoshlar bilan uchrashuvlar o‘tkazildi. Uchrashuvlar davomida universitetning xalqaro reytinglardagi o‘rni, mavjud ta’lim yo‘nalishlari, ilmiy salohiyati, talabalar uchun yaratilgan zamonaviy sharoitlar hamda xorijiy talabalar uchun mavjud imkoniyatlar haqida batafsil ma’lumotlar berildi.
Shuningdek, uchrashuvlarda universitet faoliyati aks ettirilgan taqdimotlar, videoroliklar va axborot materiallari namoyish etilib, bakalavriat, magistratura hamda doktorantura bosqichlarida tahsil olish imkoniyatlari keng targ‘ib qilindi.
Jami 15 ta o‘rta va ixtisoslashtirilgan maktablarda ochiq muloqot va savol-javoblar tarzida tashkil etilgan uchrashuvlarga 600dan ortiq bitiruvchi yoshlar faol jalb etilib, Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti Milliy tadqiqot universitetida tahsil olish bo‘yicha katta qiziqish bildirdilar.

Представителем Национального исследовательского университета "ТИИИМСХ" проведены пропагандистские мероприятия в Республике Таджикистан
С 19 по 23 мая 2026 года доцент кафедры "Государственные кадастры" Ашуров Абдулло Файзуллаевич организовал встречу и пропагандистские мероприятия, направленные на привлечение абитуриентов в университет и продвижение образовательных возможностей в Согдийской области Республики Таджикистан.
В ходе служебной поездки в целях пропаганды были проведены встречи с руководителями средних специальных учебных заведений Согдийской области, представителями ответственных организаций, педагогами и выпускниками. В ходе встреч была предоставлена подробная информация о позиции университета в международных рейтингах, существующих направлениях образования, научном потенциале, современных условиях, созданных для студентов, а также возможностях для иностранных студентов.
Также на встречах были продемонстрированы презентации, видеоролики и информационные материалы, отражающие деятельность университета, а также широко пропагандировались возможности обучения в бакалавриате, магистратуре и докторантуре.
В общей сложности в 15 средних и специализированных школах в формате открытого диалога и вопросов и ответов активно участвовали более 600 выпускников, которые проявили большой интерес к обучению в Национальном исследовательском университете Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства.
Эти мероприятия стали одним из важных шагов на пути развития международного сотрудничества университета, активного привлечения иностранных абитуриентов и повышения экспортного потенциала образования.