Uchrashuvda sohada olib borilayotgan islohotlar, standartlashtirish, metrologiya va sertifikatlashtirish yo‘nalishlarining bugungi ahamiyati hamda kelajakda ushbu sohalar uchun raqobatbardosh kadrlar tayyorlash masalalari xususida atroflicha fikr yuritildi.
Shuningdek, yoshlarning kasbiy salohiyatini oshirish, xalqaro tajribalarni o‘rganish, xorijiy tillarni puxta egallash, ilmiy faollikni kuchaytirish va bandlikni ta’minlash kabi dolzarb mavzular muhokama markazida bo‘ldi.
Tadbir davomida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilib, sohani rivojlantirishga qaratilgan taklif va tashabbuslarini bildirdilar. Ochiq va samimiy ruhda kechgan muloqot yoshlar uchun katta motivatsiya va tajriba maydoniga aylandi.
Yakunda savol-javob jarayonida faol ishtirok etgan bir guruh talaba-yoshlar Agentlik direktori tomonidan munosib rag‘batlantirildi.

В Национальном исследовательском университете "ТИИИМСХ" с участием директора Агентства по техническому регулированию Узбекистана Акмала Джуманазарова организован открытый диалог со студентами.
На встрече были подробно обсуждены проводимые в сфере реформы, сегодняшнее значение направлений стандартизации, метрологии и сертификации, а также вопросы подготовки конкурентоспособных кадров для этих сфер в будущем.
Также в центре обсуждения были такие актуальные темы, как повышение профессионального потенциала молодежи, изучение международного опыта, овладение иностранными языками, усиление научной активности и обеспечение занятости.
В ходе мероприятия студенты задавали интересующие их вопросы, высказывали предложения и инициативы, направленные на развитие отрасли. Диалог, прошедший в открытой и искренней атмосфере, стал для молодежи площадкой большой мотивации и опыта.
В завершение группа студентов, принявших активное участие в процессе вопросов и ответов, была достойно поощрена директором Агентства.