Toshkent davlat tibbiyot universiteti sport majmuasida voleybol bo‘yicha “Yangi O‘zbekiston talabalar olimpiadasi”ning shahar bosqichi bo‘lib o‘tdi.
06.05.2026
G‘ALABA!
Joriy yilning 2–4 may kunlari Toshkent davlat tibbiyot universiteti sport majmuasida voleybol bo‘yicha “Yangi O‘zbekiston talabalar olimpiadasi”ning shahar bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur musobaqada “TIQXMMI” Milliy tadqiqot universitetining
“Irrigator” ayollar terma jamoasi final bahsida Sharqshunoslik universiteti jamoasini
mag‘lub etib, faxrli 1-o‘rinni qo‘lga kiritdi.
Ushbu natija orqali jamoa Respublika final bosqichida ishtirok etish yo‘llanmasini qo‘lga kiritdi.
Bugun universitet rektori, professor Bahodir Mirzaev g‘olib jamoa bilan uchrashib, ularni ushbu yutuq bilan tabrikladi. Uchrashuv davomida jamoa a’zolari bilan ochiq muloqot o‘tkazilib, musobaqa taassurotlari, tayyorgarlik jarayoni va kelgusi rejalar yuzasidan fikr almashildi.

В спортивном комплексе Ташкентского государственного медицинского университета состоялся городской этап "Студенческой олимпиады Нового Узбекистана" по волейболу.
06.05.2026
#Культурные и организационное #Спорт #Новость
ПОБЕДА!
2–4 мая текущего года в спортивном комплексе Ташкентского государственного медицинского университета прошел городской этап "Студенческой олимпиады Нового Узбекистана" по волейболу.
В этом соревновании женская сборная "Ирригатор" Национального исследовательского университета "ТИИИМСХ" в финальном матче победила команду Университета востоковедения и заняла почетное 1-е место.
Благодаря этому результату команда завоевала путевку на участие в Республиканском финальном этапе.
Сегодня ректор университета, профессор Баходир Мирзаев встретился с командой-победителем и поздравил их с этим достижением. В ходе встречи состоялся открытый диалог с членами команды, состоялся обмен мнениями о впечатлениях от соревнований, процессе подготовки и планах на будущее.