2026-yil 13–24-aprel kunlari “TIQXMMI” Milliy tadqiqot universiteti va Kanadaning nufuzli Ivey Business School o‘rtasidagi strategik hamkorlik doirasida tashkil etilgan xalqaro biznes seminari o‘z samaradorligini isbotlab, yuqori natijalarga erishdi!
Ushbu dastur davomida ishtirokchilar real biznes holatlari (case studies) asosida amaliyot o‘tish, zamonaviy boshqaruv yondashuvlarini egallash hamda xalqaro ekspertlar bilan bevosita muloqot qilish orqali o‘z professional potentsiallarini oshirish imkoniyatiga ega bo‘ldilar. Bu shubhasiz, bizning jamoa uchun katta o‘sish imkoniyati va strategik qadamdir!
Seminar quyidagi yuqori qo‘shimcha qiymatlar bilan ajralib turdi:
✅ Amaliy workshop va treninglar orqali ko‘nikmalarni rivojlantirish
✅ Kuchli mentorlik va coaching sessiyalari orqali yetakchilik sifati oshishi
✅ Tadbirkorlar, tadqiqotchilar va talabalar o‘rtasidagi samarali hamkorlik tarmog‘i
✅ Xalqaro networking va tajriba almashinuvi orqali yangi imkoniyatlar ochilishi.
Dastur yakunida ishtirokchilar o‘z biznes g‘oyalari va loyihalari ustida ishlab, aniq yo‘l xaritalari bilan kelajakka qaratilgan rejalarni belgilashdi.
Ushbu loyiha xalqaro hamkorlikni mustahkamlash, universitetimiz nufuzini oshirish hamda yangi avlod yetakchilarini shakllantirish yo‘lida muhim qadam bo‘ldi. Biz barcha ishtirokchilar, instruktorlar va hamkorlarimizning faol ishtiroki va qo‘llab-quvvatlagani uchun chin dildan minnatdorchilik bildiramiz!

Бизнес-лидеры x Leader: Международный семинар, проведенный совместно с Ivey Business School, успешно завершился!
25.04.2026
Международный бизнес-семинар, организованный 13-24 апреля 2026 года в рамках стратегического сотрудничества между Национальным исследовательским университетом "ТИИИМСХ" и престижной канадской бизнес-школой Ivey, доказал свою эффективность и достиг высоких результатов!
В ходе данной программы участники получили возможность пройти стажировку на основе реальных бизнес-случаев (case studies), освоить современные подходы к управлению и повысить свой профессиональный потенциал путем прямого общения с международными экспертами. Это, несомненно, большая возможность роста и стратегический шаг для нашей команды!
Семинар отличался следующими высокими добавленными стоимостями:
- Развитие навыков через практические семинары и тренинги
- Повышение качества лидерства через сильные менторские и коучинговые сессии
- Эффективная сеть сотрудничества между предпринимателями, исследователями и студентами
- Открытие новых возможностей посредством международного нетворкинга и обмена опытом.
В завершение программы участники работали над своими бизнес-идеями и проектами, намечая планы на будущее с четкими дорожными картами.
Этот проект стал важным шагом на пути укрепления международного сотрудничества, повышения престижа нашего университета и формирования нового поколения лидеров. Мы искренне благодарим всех участников, инструкторов и наших партнеров за активное участие и поддержку!