O‘zenergoinspeksiya mutaxassislarining energetika sohasida malakasi oshirilmoqada
"World Bank" ko‘magida tashkil etilgan 7 ta o‘quv kursining birinchi seminari Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti Milliy tadqiqot universiteti bazasida tashkil etildi.
Seminar doirasida elektr energetika infratuzilmasini ekspluatatsiya qilish va monitoring, releli himoya va avariyaviy rejimlarni tahlil qilish, shuningdek, energetikada zamonaviy nazorat texnologiyalarini joriy etish masalalari ko‘rib chiqilmoqda.
Mazkur seminarlar seriyasi respublika hududlarida izchil ravishda o‘quv dasturi asosida o‘tkazilib, O‘zenergoinspeksiya xodimlarining kasbiy salohiyatini mustahkamlash va elektr energetikasida davlat nazorati tizimi samaradorligini oshirishga qaratilgan.

Повышается квалификация специалистов Узэнергоинспекции в сфере энергетики
Первый семинар семи учебных курсов, организованных при поддержке Всемирного банка, прошел на базе Национального исследовательского университета Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства.
В рамках семинара рассматриваются вопросы эксплуатации и мониторинга электроэнергетической инфраструктуры, релейной защиты и анализа аварийных режимов, а также внедрения современных технологий контроля в энергетике.
Данная серия семинаров последовательно проводится в регионах республики на основе учебной программы и направлена на укрепление профессионального потенциала сотрудников Узэнергоинспекции и повышение эффективности системы государственного надзора в электроэнергетике.