“TIQXMMI” Milliy tadqiqot universitetida 8-mart — Xalqaro xotin-qizlar kuniga bag‘ishlangan katta va tantanali bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi.
07.03.2026
Tadbir davomida universitet rektori Baxodir Mirzayev o‘z tabrigida yurtimiz taraqqiyoti, jamiyat hayoti va ilm-fan rivojida xotin-qizlarning o‘rni va ahamiyati beqiyos ekanini alohida ta’kidlab o‘tdi. Shuningdek, universitetimizda faoliyat yuritayotgan bir guruh fidoyi professor-o‘qituvchilar hamda xodimlarning mehnati yuksak e’tirof etildi.
Tantanali marosim davomida ularga faxriy yorliqlar va esdalik sovg‘alari topshirilib, jamoa oldidagi samarali mehnati uchun samimiy minnatdorlik bildirildi.
Bayram tadbiri yanada ko‘tarinki kayfiyatda o‘tishi uchun universitet jamoalari tomonidan tayyorlangan musiqiy va badiiy chiqishlar namoyish etildi. Shuningdek, estrada xonandalarining qo‘shiqlari va sahnaviy chiqishlari ishtirokchilarga haqiqiy bayramona ruh bag‘ishladi.
Quvonch, ehtirom va samimiyatga boy bo‘lgan ushbu tadbir barcha ishtirokchilarga unutilmas taassurotlar qoldirdi. Xotin-qizlarga bo‘lgan hurmat va e’tiborni yana bir bor namoyon etgan ushbu bayram universitet jamoasi xotirasida uzoq vaqt saqlanib qoladi.

В Национальном исследовательском университете "ТИИИМСХ" состоялось большое и торжественное праздничное мероприятие, посвященное 8 марта - Международному женскому дню.
07.03.2026
В ходе мероприятия ректор университета Баходир Мирзаев в своем поздравлении особо отметил неоценимую роль и значение женщин в развитии нашей страны, жизни общества и науки. Также был высоко оценен труд группы преданных своему делу профессоров, преподавателей и сотрудников, работающих в нашем университете.
В ходе торжественной церемонии им были вручены почетные грамоты и памятные подарки, а также выражена искренняя благодарность за плодотворную работу перед коллективом.
Для того чтобы праздничное мероприятие прошло в еще более приподнятом настроении, были представлены музыкальные и художественные выступления, подготовленные коллективами университета. Также песни и сценические выступления эстрадных певцов подарили участникам настоящий праздничный дух.
Это мероприятие, наполненное радостью, уважением и искренностью, оставило незабываемые впечатления у всех участников. Этот праздник, еще раз продемонстрировавший уважение и внимание к женщинам, надолго останется в памяти коллектива университета.