Universitetda talabalar o‘rtasida sog‘lom ma’naviy muhitni mustahkamlashga qaratilgan profilaktik yig‘ilish o‘tkazildi.
Universitetning Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi hamda Yoshlar ittifoqi universitet kengashi a’zolari bilan universitet profilaktika inspektori hamkorligida profilaktik yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda talabalar o‘rtasidagi ijtimoiy-ma’naviy muhit holati atroflicha tahlil qilish, yoshlarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish, ularni turli fan, sport va ijodiy to‘garaklar hamda madaniy-ma’rifiy tadbirlarga keng jalb etish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Shuningdek, yig‘ilish davomida talabalar orasida giyohvandlik vositalari, shu jumladan internat tarmoqlaridagi taqiqlangan elektron o‘yin va platformalarga aralashishning salbiy va ayanchli oqibatlari haqida profilaktik suhbatlar olib borilishi haqida davra suxbatlari va uchrashuvlarni tashkil etib borish belgilandi.
Yig‘ilish yakunida talabalarni qonunlarga hurmat, sog‘lom turmush tarziga rioya qilish, ma’naviy barkamol shaxs bo‘lib kamol topishga chaqirish hamda bu borada universitet tomonidan yaratilgan imkoniyatlardan samarali foydalanish zarurligi ta’kidlandi.

В университете было проведено профилактическое собрание, направленное на укрепление здоровой духовной среды среди студентов.
Отделом по работе с молодежью, духовности и просветительства университета совместно с членами совета университета Союза молодежи и инспектором по профилактике университета было проведено профилактическое совещание.
На совещании особое внимание было уделено вопросам всестороннего анализа состояния социально-духовной среды среди студентов, содержательной организации досуга молодежи, широкого вовлечения ее в различные научные, спортивные и творческие кружки, а также культурно-просветительские мероприятия.
Также в ходе заседания было решено организовать круглые столы и встречи среди студентов о проведении профилактических бесед о негативных и трагических последствиях вмешательства в наркотические средства, в том числе в запрещенные электронные игры и платформы в интернатных сетях.
В завершение встречи была подчеркнута необходимость призывать студентов к уважению законов, соблюдению здорового образа жизни, становлению духовно развитыми личностями и эффективному использованию возможностей, созданных университетом в этом отношении.