Joriy yilning 31-yanvaridan 1-fevraliga o‘tar kechasi odatdagidek “TIQXMMI” Milliy tadqiqot universiteti rektori talabalar turar joyida bo‘ldi
01.02.2026
Ushbu vaqt oralig‘ida TTJlarning umumiy holati, yashash va o‘qish sharoitlari, sanitariya-gigiyena talablariga rioya etilishi hamda talabalarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish masalalari bo‘ycha suhbat olib borildi. Suhbat davomida talabalar bilan ochiq muloqot o‘tkazilib, ularning fikr va takliflari tinglandi.
Talabalar turar joylari faoliyatiga o‘z hissasini beminnat qo‘shib kelayotgan 14 nafar TTJ sardorlarini hamda o‘z tashabbusi bilan xorijiy talabalarga matematika va informatika fanlarini o‘zlashtirishda muntazam yordam berib kelayotgan 10 nafar faol talabalarni munosib rag‘batlantirish belgilandi.
Ijtimoiy himoyaga muhtoj bo‘lgan 2 nafar talabaning, talabalar turar joyi uchun to‘lovlari universitet tomonidan qoplab berilishi belgilandi.
Universitet rektori B. Mirzayev har oyning so‘ngi shanbasidan yakshanbaga o‘tar kechasi talabalar turar joyida bo‘lishni va yoshlar bilan muloqot qilishni rejalashtirgan.

В ночь с 31 января на 1 февраля текущего года, как обычно, ректор Национального исследовательского университета "ТИИИМСХ" посетил студенческое общежитие.
01.02.2026
В этот период была проведена беседа об общем состоянии студенческих общежитий, условиях проживания и учебы, соблюдении санитарно-гигиенических требований, а также содержательной организации свободного времени студентов. В ходе беседы был проведен открытый диалог со студентами, выслушаны их мнения и предложения.
Определено достойное поощрение 14 капитанов СТО, которые вносят свой вклад в деятельность студенческих общежитий, а также 10 активных студентов, которые по своей инициативе регулярно помогают иностранным студентам в освоении математики и информатики.
Определено, что оплата за проживание 2 студентов, нуждающихся в социальной защите, будет покрываться университетом.
Ректор университета Б. Мирзаев планирует посещать студенческое общежитие и общаться с молодежью в ночь с последней субботы на воскресенье каждого месяца.