Bitiruvchi kurs talabalari uchun Workshop tashkil etildi.
"Iqtisodiyot" kafedrasi tashabbusi bilan "TIQXMMI" Milliy tadqiqot universiteti" hamda "Kafil sug‘urta" AJ o‘rtasida imzolangan memorandumning dastlabki natijasi sifatida "Iqtisodiyot" fakulteti bitiruvchi kurs talabalari uchun kompaniya mutaxassislari tomonidan Workshop tashkil etildi.
2026-yil 28-yanvar sanasida "TIQXMMI" Milliy tadqiqot universiteti "Iqtisodiyot" fakulteti bitiruvchi kurs talabalari bilan "Kafil sug‘urta" AJ sug‘urta kompaniyasi mutaxassislari ishtirokida workshop tashkil etildi.
🎯Workshopdan ko‘zlangan asosiy maqsad — talabalarga sug‘urta sohasi, xususan moliyaviy xizmatlar hamda iqtisodiyot tarmoqlarida sug‘urta xizmatlarining ahamiyati haqida amaliy bilimlar berish, talabalarda ishga joylashishdan oldin talab qilinadigan ko‘nikmalarni shakllantirish bo‘yicha tegishli ko‘rsatmalar olish, shuningdek, bitiruvchilarni ish bilan ta’minlash imkoniyatlarini kengaytirishdan iborat bo‘ldi.
📊Uchrashuv davomida:
- "Kafil sug‘urta" AJ Boshqaruv raisi o‘rinbosari – Xodimlar bilan ishlash departamenti direktori Djanturaev Umid Muxammadyusupovich hamda kompaniya mutaxassislari talabalarga mamlakatimizdagi sug‘urta tizimining amaliy jarayonlari haqida ma’lumotlar berdi. Bundan tashqari talabalar uchun sug‘urta sohasiga ishga joylashishda zarur bo‘ladigan amaliy ko‘nikmalar, hamda talabalar amaliyoti va stajirovka o‘tash jarayonlari bo‘yicha ko‘rsatmalar berildi.
🏅Kelajakda "TIQXMMI" Milliy tadqiqot universiteti hamda "Kafil sug‘urta" AJ sug‘urta kompaniyasi o‘rtasida o‘zaro hamkorlikni yanada mustahkamlash maqsadida talabalar bilan doimiy ravishda shunday workshop hamda amaliy seminarlar tashkil etish kelishib olindi.

Для студентов выпускного курса был организован Workshop.
По инициативе кафедры "Экономика", в качестве предварительного результата меморандума, подписанного между Национальным исследовательским университетом "ТИИИМСХ" и АО "Кафил сугурта", специалистами компании был организован Workshop для студентов выпускного курса факультета "Экономика".
28 января 2026 года был организован семинар со студентами выпускного курса факультета "Экономика" Национального исследовательского университета "ТИИИМСХ" с участием специалистов страховой компании АО "Кафил сугурта".
🎯 Основная цель воркшопа - дать студентам практические знания о важности страховой сферы, в частности финансовых услуг и страховых услуг в отраслях экономики, получить соответствующие инструкции по формированию у студентов навыков, необходимых перед трудоустройством, а также расширить возможности трудоустройства выпускников.
📊Во время встречи:
- Заместитель Председателя Правления - Директор Департамента по работе с персоналом АО "Кафил сугурта" Джантураев Умид Мухаммадюсупович и специалисты компании проинформировали студентов о практических процессах системы страхования в нашей стране. Кроме того, студентам были даны практические навыки, необходимые для трудоустройства в сфере страхования, а также инструкции по процессам студенческой практики и стажировки.
🏅В целях дальнейшего укрепления сотрудничества между Национальным исследовательским университетом "ТИИИМСХ" и страховой компанией АО "Кафил сугурта" была достигнута договоренность об организации подобных семинаров и практических занятий со студентами на постоянной основе.