“Suvloyiha” MChJ nomdor stipendiyasi tanlovining universitet bosqichi o‘tkazildi
Suvloyiha mas’uliyati cheklangan jamiyati tomonidan iqtidorli talabalarni qo‘llab-quvvatlash maqsadida jamiyatning nomdor stipendiyasi ta’sis etilgan.
Mazkur stipendiya tanlovini tashkil etish “Suvloyiha” MChJning “Nomdor stipendiyalari to‘g‘risida”gi Nizomi asosida amalga oshirilmoqda. Ushbu nizom talablariga muvofiq, stipendiya tanlovining universitet bosqichida ishtirok etish uchun bakalavriat va magistratura ta’lim bosqichlarida tahsil olayotgan 8 nafar iqtidorli talabalar tomonidan  hujjatlar kelib tushdi.
Tanlovni o‘tkazish bo‘yicha universitet rektorining tegishli farmoyishi bilan tuzilgan maxsus komissiya a’zolari tanlovga kelib tushgan hujjatlar batafsil o‘rganib chiqildi.
Tanlovning dastlabki bosqichida hujjat topshirgan talabalar bilan bilim va kasbiy tayyorgarlik darajasini aniqlashga qaratilgan suhbat-sinov jarayoni tashkil etildi. Suhbat davomida nomzodlarga sohaga oid savollar berildi, shuningdek, ularning mutaxassislik bo‘yicha bilimlari va amaliy tayyorgarligi baholandi.
Bundan tashqari, maxsus komissiya tomonidan talabalar taqdim etgan hujjatlar bilan bir qatorda, ularning universitetdagi o‘quv, ilmiy va jamoat faoliyati ham har tomonlama tahlil qilindi.
Tanlov natijalariga ko‘ra, 5 nafar iqtidorli talaba “Suvloyiha” mas’uliyati cheklangan jamiyatining nomdor stipendiyasi tanlovining navbatdagi bosqichida ishtirok etish uchun tavsiya etildi.
Mazkur tanlov iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash, ularning kasbiy salohiyatini oshirish hamda ta’lim va ishlab chiqarish integratsiyasini mustahkamlashga xizmat qilishi bilan ahamiyatlidir.

Проведен университетский этап конкурса именной стипендии ООО "Сувлойиха"
Общество с ограниченной ответственностью "Сувлойиха" учредило именную стипендию общества для поддержки талантливых студентов.
Организация данного конкурса стипендий осуществляется в соответствии с Положением об именных стипендиях ООО "Сувлойиха." В соответствии с требованиями данного положения, для участия в университетском этапе конкурса на получение стипендии поступили документы от 8 одаренных студентов, обучающихся в бакалавриате и магистратуре.
Члены специальной комиссии, созданной соответствующим распоряжением ректора университета, подробно изучили документы, поступившие на конкурс.
На начальном этапе конкурса был организован процесс собеседования-тестирования, направленный на определение уровня знаний и профессиональной подготовки студентов, подавших документы. В ходе собеседования кандидатам были заданы вопросы, касающиеся сферы, а также оценены их знания и практическая подготовка по специальности.
Кроме того, специальной комиссией наряду с представленными студентами документами была всесторонне проанализирована их учебная, научная и общественная деятельность в университете.
По результатам конкурса 5 талантливых студентов были рекомендованы для участия в следующем этапе конкурса именной стипендии общества с ограниченной ответственностью "Сувлойиха."
Данный конкурс имеет большое значение, поскольку способствует поддержке талантливой молодежи, повышению ее профессионального потенциала и укреплению интеграции образования и производства.
Поздравляем студентов, прошедших в следующий этап конкурса, и желаем им успехов в дальнейшей деятельности.