Oliy ta’lim va ishlab chiqarish integratsiyasi yo‘lida muhim uchrashuv
Bugun, ya’ni 28.01.2026 yilda “O‘zbekgidroenergo” AJ tizimiga qarashli “Kadrlarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish instituti” nodavlat ta’lim muassasasiga "TIQXMMI" Milliy tadqiqot universiteti TJAB kafedrasi mudiri O.J. Pirimov borib, tanishdi. U 3 kurs talabalarining amaliyot o‘tayotgan joylari bilan bevosita tanishib, o‘quv jarayonining tashkil etilishi va mavjud sharoitlarni o‘rgandi.
Shuningdek, amaliyot jarayoniga jalb etilgan o‘qituvchilar bilan suhbatlashib, talabalar bilan ochiq muloqot o‘tkazildi. Suhbat chog‘ida talabalar amaliyot davomida duch kelayotgan muammolar, mavjud kamchiliklar va takliflar yuzasidan o‘z fikr-mulohazalarini bildirdi.
Tashrif yakunida nodavlat ta’lim muassasasi direktori B.S. Karimov bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Unda kelgusida bunday amaliyot mashg‘ulotlarini yanada kengaytirish, talabalar uchun yaratilayotgan imkoniyatlarni oshirish hamda hamkorlikni mustahkamlash masalalari muhokama qilindi.

Важная встреча на пути интеграции высшего образования и производства
Сегодня, 28.01.2026 года, заведующий кафедрой ТЖАБ Национального исследовательского университета «ТИИИМСХ» О.Ж. Пиримов посетил и ознакомился с деятельностью негосударственного образовательного учреждения «Институт переподготовки и повышения квалификации кадров», входящего в систему АО «Узбекгидроэнерго». Он непосредственно ознакомился с местами прохождения практики студентов 3 курса, изучил организацию учебного процесса и существующие условия.
Также были проведены беседы с преподавателями, вовлеченными в процесс практики, и открытый диалог со студентами. В ходе беседы студенты высказали свои мнения о проблемах, с которыми они сталкиваются во время практики, имеющихся недостатках и предложениях.
В завершение визита состоялась встреча с директором негосударственного образовательного учреждения Б.С. Каримовым. На встрече обсуждались вопросы дальнейшего расширения таких практических занятий, повышения возможностей, создаваемых для студентов, и укрепления сотрудничества.