Bugun "TIQXMMI" Milliy tadqiqot universiteti va "Kafil Sug‘urta" AJ o‘rtasida hamkorlikni mustahkamlash bo‘yicha memorandum imzolandi.
Ushbu hamkorlik ta’lim, fan va innovatsiyalar sohasida yangi imkoniyatlar yaratish uchun akademik salohiyat va moliyaviy imkoniyatlarni birlashtirishga qaratilgan.
Hamkorlik yosh mutaxassislar, talabalar va bitiruvchilarni qo‘llab-quvvatlash, amaliyotga yo‘naltirilgan ta’lim dasturlarini rivojlantirish, shuningdek, o‘quv jarayoni va ilmiy faoliyatga zamonaviy moliyaviy va texnologik yechimlarni joriy etish uchun qo‘shimcha istiqbollar
Universitet va "Kafil Sug‘urta" AJ o‘rtasida imzolangan memorandum kelgusida bitiruvchi talabalar hamda kompaniya uchun kadrlarni ishga joylashtirish, malakali mutaxassislar tayyorlashda samarali vosita bo‘lib xizmat qiladi.

Сегодня между Национальным исследовательским университетом "ТИИМСХ" и АО "Кафил Сугурта" был подписан меморандум об укреплении сотрудничества.
Это сотрудничество направлено на объединение академического потенциала и финансовых возможностей для создания новых возможностей в области образования, науки и инноваций.
Сотрудничество: дополнительные перспективы для поддержки молодых специалистов, студентов и выпускников, развития образовательных программ, ориентированных на практику, а также внедрения современных финансовых и технологических решений в учебный процесс и научную деятельность
Меморандум, подписанный между университетом и АО "Кафил Сугурта," послужит эффективным инструментом для будущего трудоустройства выпускников и персонала компании, а также подготовки квалифицированных специалистов.