Mustaqillik - buyuk va bebaho ne’mat
Joriy yilning 26- yanvar kuni O‘zbekistondagi Hindiston respublikasi elchixonasi tomonidan Hindiston respublikasi kunining 77 yilligi munosabati bilan Hyatt Regency Toshkent mehmonxonasida katta tantanali tadbir bo‘lib otdi. Tadbirda O‘zbekiston Respublikasida faoliyat ko‘rsatayotgan barcha elchixonalar elchilari, O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vaziri Shermatov Sherzod Xotamovichlar ishtirok etdilar.
Hindistonning O‘zbekistondagi elchisi Smita Pant xonimning taklifiga binoan "O‘zbek tili va adabiyoti"kafedrasi o‘qituvchisi Ra’no Kodirova ham tadbirda ishtirok etib, betakror, go‘zal Hind raqslari jonli qadamlar, ritmik harakatlar, musiqalardan bahramand bo‘lib, tadbir ikki xalq madaniyatning eng yorqin ifodasi bo‘lganni e’tirof etib, tadbirdan yorqin taassurotlar bilan qaytganini ta’kidladilar.

Независимость - великое и бесценное благо
26 января этого года Посольством Республики Индия в Узбекистане в гостинице Hyatt Regency Tashkent состоялось большое торжественное мероприятие, посвященное 77-й годовщине Дня Республики Индия. В мероприятии приняли участие послы всех посольств, действующих в Республике Узбекистан, Министр цифровых технологий Республики Узбекистан Шерматов Шерзод Хотамович.
По приглашению посла Индии в Узбекистане г-жи Смиты Пант, преподаватель кафедры "Узбекский язык и литература" Рано Кодирова также приняла участие в мероприятии, где она насладилась уникальными, красивыми индийскими танцами, живыми шагами, ритмическими движениями и музыкой, отметив, что мероприятие стало ярчайшим выражением культур двух народов, и подчеркнула, что вернулась с мероприятия с яркими впечатлениями.