Ichki tartib-intizom
“TIQXMMI”- Milliy tadqiqot universitetida 6–7-sonli talabalar turar joylarida istiqomat qilayotgan “Gidromelioratsiya” fakulteti talabalari bilan uchrashuv tashkil qilindi. Mazkur uchrashuvda “Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar” bo‘yicha prorektor R.Choriyev, fakultet dekani J. Ishchanov, dekan o‘rinbosari O. Ro‘ziboyev, Universitet profilaktika inspektori F. Xamidovlar ishtirok etishdi. Yig‘ilishda talabalarga talabalar turar joylarining ichki tartib-qoidalari, yashash madaniyati, jamoat joylarida o‘zini tutish qoidalari, sanitar- gigiyena qoidalariga qat’iy rioya qilish, "Odob-axloq” kodeksida belgilangan tartiblarga amal qilish yuzasidan atroflicha tushuntirish ishlari olib borildi.
Talabalar turar joyida tozalikka va shartnomada ko‘rsatilgan barcha talablarga doimiy ravishda rioya qilish zarurligi haqida yana bir bor ta’kidlab o‘tildi. O‘tkazilgan uchrashuv talabalar bilan ochiq muloqot tarzida bo‘lib , ularni qiziqtirgan savollarga mas’ul rahbarlar tomonidan tegishli javoblar berildi.

Внутренняя дисциплина
В Национальном исследовательском университете "ТИИМСХ" была организована встреча со студентами факультета "Гидромелиорация," проживающими в студенческих общежитиях No 6-7. В данной встрече приняли участие проректор по вопросам молодежи и духовно-просветительской работе Р.Чориев, декан факультета Ж.Ишчанов, заместитель декана О.Рузибоев, инспектор профилактики Университета Ф.Хамидов. На встрече студентам была проведена подробная разъяснительная работа о внутреннем распорядке студенческих общежитий, культуре жизни, правилах поведения в общественных местах, строгом соблюдении санитарно-гигиенических правил, соблюдении порядка, установленного Кодексом этики.
Вновь была подчеркнута необходимость постоянного соблюдения чистоты в студенческом общежитии и всех требований, указанных в договоре. Встреча прошла в форме открытого диалога со студентами, на интересующие их вопросы ответственные руководители дали соответствующие ответы.