"TIQXMMI" Milliy tadqiqot universiteti fanlar bo‘yicha dunyoning eng nufuzli universitetlari TOP-1000 ro‘yxatida!
#Reyting #Yangilik
Buyuk Britaniyaning nufuzli Times Higher Education reyting tashkiloti 2026-yil uchun “World University Rankings 2026 by Subject – fanlar bo‘yicha dunyoning eng nufuzli oliygohlar ro‘yxatini e’lon qildi.
➖ "TIQXMMI" Milliy tadqiqot universitetining tabiiy fanlar, matematika va statistika – 301-400, shuningdek, muhandislik fanlari bo‘yicha – 401-500;
Ma’lumot uchun, “Times Higher Education” fanlar bo‘yicha jahon universitetlarini 11 ta asosiy yo‘nalish, 148 ta fan kesimida baholaydi.
Bu natijalar so‘nggi yillarda muhandislik, axborot texnologiyalari, aniq va tabiiy fanlar rivojiga qaratilgan tizimli e’tiborning amaliy samarasi bo‘lib, O‘zbekiston oliy ta’limi xalqaro maydonda tobora mustahkam o‘rin egallayotganini ko‘rsatadi.

Национальный исследовательский университет "ТИИИМСХ" входит в ТОП-1000 самых престижных университетов мира по наукам!
#Рейтинг #Новость
Авторитетная британская рейтинговая организация Times Higher Education опубликовала список самых престижных университетов мира по предметам "World University Rankings 2026 by Subject" на 2026 год.
➖ Национальный исследовательский университет "ТИИИМСХ" по естественным наукам, математике и статистике - 301-400, а также по инженерным наукам - 401-500;
Для справки, Times Higher Education оценивает мировые университеты по 11 основным направлениям и 148 предметам.
Эти результаты являются практическим результатом системного внимания, уделяемого в последние годы развитию инженерии, информационных технологий, точных и естественных наук, и показывают, что высшее образование Узбекистана занимает все более прочные позиции на международной арене.