Yilning faol ustozlari
Yangi O‘zbekistonda ta’lim tizimida yoshlarni har tomonlama yuksalishiga nisbatan qo‘yayotgan eng muhim talablardan biri, layoqatli, ijodiy va mustaqil fikrlovchi, shaxslararo munosabatlarni tashkil qiladigan o‘quvli mutaxassislarni tarbiyalashdan iborat. Zero, bugungi globallashuv davrida yuksak texnologiyalarni boshqarishga layoqatli mutaxassislar yetishtirishga erishilsa, ezgu niyatlar ijtimoiy hayotda qaror topgan bo‘lar edi.
Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor prof. Sh.Shokirov va “Yer resurslari va kadastr” fakulteti dekani PhD., dotsent A.Inamovlar boshchiligida “TIQXMMI” MTU rektorining 2025-yil 28 noyabrdagi 93/f farmoyishiga asosan “Yer resurslari va kadastr” fakulteti kafedralarida ilmiy-tadqiqot, innovatsion faoliyatini tashkillashtirish, ilmiy-pedagogik kadrlar tayyorlash, iqtidorli talaba-yoshlar bilan ishlash, ilmiy-tadqiqot natijalarini o‘quv va ishlab chiqarish jarayoniga joriy etish yuzasidan 2025 yilda bajarilgan ishlari bo‘yicha fakultet professor-o‘qituvchilar ishtirokida yakuniy tahliliy hisobot bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda 2025 yil yakunlari bo‘yicha “Yer resurslari va kadastr” fakultetida bir qancha professor-o‘qituvchilari “Oliy matematika” kafedrasi professori T.Ergashev., “Yer resurslarini boshqarish” kafedrasi katta-o‘qituvchisi Z.Xafizova., “Tuproqshunoslik va dehqonchilik” kafedrasi mudiri b.f.n. dosent O.Xaqberdiyev, “Geodeziya va geoinformatika” kafedrasi PhD., dosenti O‘.Islomov va “Davlat kadastrlari” kafedrasi mudiri PhD., dosenti Z.Mamatqulovlar universitetimiz ilmiy-tadqiqot, innovatsion faoliyatini tashkillashtirish, ilmiy-pedagogik kadrlar tayyorlash, iqtidorli talaba-yoshlar bilan ishlash, ilmiy-tadqiqot natijalarini o‘quv va ishlab chiqarish jarayoniga joriy etishda fidokorona mehnatlari uchun rahbariyat tomonidan taqdirlanishdilar.

Активные учителя года
Одним из важнейших требований, предъявляемых к всестороннему развитию молодежи в системе образования Нового Узбекистана, является воспитание одаренных, творчески и самостоятельно мыслящих специалистов, организующих межличностные отношения. Ведь если в нынешнюю эпоху глобализации удастся подготовить специалистов, способных управлять высокими технологиями, благие намерения утвердились бы в общественной жизни.
Проректор по научной работе и инновациям проф. Под руководством Ш.Шокирова и декана факультета "Земельные ресурсы и кадастр", PhD, доцента А.Инамова, в соответствии с распоряжением ректора НИУ "ТИИМСХ" No 93/f от 28 ноября 2025 года, на кафедрах факультета "Земельные ресурсы и кадастр" с участием профессоров-преподавателей факультета был проведен итоговый аналитический отчет о проделанной в 2025 году работе по организации научно-исследовательской, инновационной деятельности, подготовке научно-педагогических кадров, работе с талантливой студенческой молодежью, внедрению результатов научных исследований в учебный и производственный процесс.
На встрече по итогам 2025 года ряд профессоров и преподавателей факультета "Земельные ресурсы и кадастр", профессор кафедры "Высшая математика" Т.Эргашев, старший преподаватель кафедры "Управление земельными ресурсами" З.Хафизова, заведующий кафедрой "Почвоведение и земледелие" к.б.н. доцент О.Хакбердиев, заведующий кафедрой "Геодезия и геоинформатика" PhD., доцент У.Исламов и заведующий кафедрой "Государственные кадастры" PhD., доцент З.Маматкулов были награждены руководством университета за самоотверженный труд в организации научно-исследовательской, инновационной деятельности, подготовке научно-педагогических кадров, работе с талантливой студенческой молодежью, внедрении результатов научных исследований в учебный и производственный процесс.