"O‘qitish nazariyasi va metodikasi" kafedrasida seminar-trening
2025-yil 20-dekabr kuni universitetimiz "O‘qitish nazariyasi va metodikasi" kafedrasida British Council vakili Nodira Isamukhamedova seminar-trening tashkil qildi.
Seminar davomida PRESETT dasturi doirasida reflektiv amaliyotni ta’lim jarayoniga joriy etish, o‘qituvchilarning kasbiy uzluksiz rivojlanishi (CPD) hamda o‘zaro dars kuzatuvi (peer observation) orqali ta’lim sifatini oshirish masalalari muhokama qilindi. Trening interaktiv mashg‘ulotlar asosida olib borildi.
Mazkur seminar professor-o‘qituvchilarning kasbiy kompetensiyalarini rivojlantirish va zamonaviy pedagogik yondashuvlarni amaliyotga tatbiq etishga xizmat qildi.

Семинар-тренинг на кафедре "Теория и методика обучения"
20 декабря 2025 года представитель Британского Совета Нодира Исамухамедова организовала семинар-тренинг на кафедре "Теория и методика преподавания" нашего университета.
В ходе семинара обсуждались вопросы внедрения рефлексивной практики в образовательный процесс в рамках программы PRESETT, повышения качества образования посредством непрерывного профессионального развития учителей (CPD) и взаимного наблюдения за уроками (peer observation). Тренинг проводился на основе интерактивных занятий.
Данный семинар послужил развитию профессиональных компетенций профессорско-преподавательского состава и внедрению современных педагогических подходов в практику.