Universitetda Hindiston madaniyatiga bag‘ishlangan bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi
“TIQXMMI” Milliy tadqiqot universitetiga xalqaro hamkorlik doirasida yuksak darajadagi madaniy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda Yevropa Ittifoqining O‘zbekistondagi elchisi janob Toyvo Klaar hamda Hindiston Respublikasining favqulodda va muxtor elchisi Smita Pant tashrif buyurdi.
Uchrashuv do‘stlik, madaniyatlararo muloqot va hamkorlik ruhida o‘tdi. Xonim Smita Pant boshchiligidagi Hindiston elchixonasi jamoasi tomonidan universitet talabalariga rang-barang hindcha raqslar, an’anaviy musiqa ijrolari va madaniy chiqishlar namoyish etildi. Talabalar va mehmonlar Hindistonning boy madaniy merosi, san’ati va raqs an’analari mujassam bo‘lgan ushbu konsertdan katta taassurot oldilar.
Bunday uchrashuvlar talabalar uchun nafaqat madaniy-ma’naviy zavq, balki xalqaro dunyoqarashni kengaytiruvchi muhim tajriba bo‘lib xizmat qiladi.

В университете состоялось праздничное мероприятие, посвященное культуре Индии
В Национальном исследовательском университете "ТИИИМСХ" в рамках международного сотрудничества состоялось культурно-просветительское мероприятие высокого уровня.
На мероприятии присутствовали Посол Европейского Союза в Узбекистане господин Тойво Клаар и Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Индия Смита Пант.
Встреча прошла в духе дружбы, межкультурного диалога и сотрудничества. Команда посольства Индии во главе с госпожой Смитой Пант представила студентам университета разнообразные индийские танцы, традиционные музыкальные номера и культурные выступления. Студенты и гости получили большое впечатление от этого концерта, воплощающего богатое культурное наследие, искусство и танцевальные традиции Индии.
Такие встречи служат не только культурным и духовным удовольствием для студентов, но и важным опытом, расширяющим их международное мировоззрение.