Malayziyaning Terengganu universiteti bilan hamkorlik masalalari muhokama qilindi
Bugun “TIQXMMI” Milliy tadqiqot universiteti hamda Malayziyaning Terengganu universiteti o‘rtasida o‘zaro hamkorlikni rivojlantirish masalalari bo‘yicha uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Tadbirda ikki universitet prorektorlari va professor-o‘qituvchilari ishtirok etdilar.
Uchrashuv davomida professor-o‘qituvchilar va magistrlar almashinuvini yo‘lga qo‘yish, hamkorlikda ilmiy loyihalarni amalga oshirish bo‘yicha takliflar ilgari surildi. Mazkur muhim yo‘nalishlar universitet rahbariyati tomonidan atroflicha muhokama qilindi.
Shuningdek, raqamli texnologiyalar sohasida ilmiy-tadqiqotlarni olib borish imkoniyatlari ko‘rib chiqildi.
Uchrashuv yakunida tomonlar o‘zaro manfaatli hamkorlikni kengaytirish, xalqaro akademik munosabatlarni mustahkamlash va qo‘shma ilmiy-innovatsion tashabbuslarni amalga oshirishga tayyor ekanliklarini ta’kidladilar.

Обсуждены вопросы сотрудничества с Университетом Теренггану в Малайзии
Сегодня состоялась встреча между Национальным исследовательским университетом "ТИИИМСХ" и Университетом Теренггану в Малайзии по вопросам развития взаимного сотрудничества. В мероприятии приняли участие проректоры и преподаватели двух университетов.
В ходе встречи были выдвинуты предложения по налаживанию обмена профессорско-преподавательским составом и магистрантами, реализации совместных научных проектов. Эти важные направления были подробно обсуждены руководством университета.
Также были рассмотрены возможности проведения научных исследований в области цифровых технологий.
По итогам встречи стороны подтвердили готовность к расширению взаимовыгодного сотрудничества, укреплению международных академических отношений и реализации совместных научно-инновационных инициатив.