“Kelajakka qadam” - “o‘zmilliybank” aksiyadorlik jamiyati vakillari tashrifi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Oliy ta’lim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga ko‘maklashish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi qarorida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida universitet rahbariyati taklifiga binoan “O‘zmilliybank” aksiyadorlik jamiyati vakillari vakillari tashrif buyurishdi.
Tadbir davomida “O‘zmilliybank” aksiyadorlik jamiyati Mirzo Ulug‘bek Bank xizmatlari markazi “Kelajakka qadam” Markazi bo‘limi bosh mutaxassisi Saida’zamov Hasan Sohib o‘g‘li “Suv xo‘jaligi va melioratsiya ishlarini mexanizatsiyalashtirish” ta’lim yo‘nalishi talabalari bilan uchrashuv tashkil qilindi. Uchrashuvda talablarga oliy ta’lim tashkilotlarining bitiruvchilarining ishga joylashtirishiga ko‘maklashishga qaratilgan “Kelajakka qadam” dasturi haqida atroflicha ma’lumot berildi. Shu jumladan, talabalarga “Kelajakka birinchi qadam”, “Kelajak uchun start” va “Yakka tartibdagi tadbirkorlar yoki yuridik shaxs tashkil etgan bitiruvchilar uchun” kabi bank tomonidan beriladigan imtiyozli kreditlar to‘g‘risida ham aytib o‘tildi.
Talabalar tomonidan ularni qiziqtirgan masalalar bo‘yicha savol-javob tariqasida suhbat o‘tkazildi va o‘z yashash manzili bo‘yicha jamiyat mas’ul vakillariga murojaat qilishi va keyingi qadamlarni belgilab olishi tavsiya etildi.

"Келажакка кадам" - визит представителей акционерного общества "Узнацбанк."
В целях обеспечения выполнения задач, определенных в постановлении Президента Республики Узбекистан "О дополнительных мерах по содействию трудоустройству выпускников высших образовательных организаций," по приглашению руководства университета прибыли представители акционерного общества "Узнацбанк."
В ходе мероприятия была организована встреча главного специалиста Центра "Келажакка кадам" Центра банковских услуг Мирзо Улугбека Акционерного общества "Узнацбанк" Саидазамова Хасана Сохиб угли со студентами образовательного направления "Механизация водохозяйственных и мелиоративных работ." На встрече студентам была предоставлена подробная информация о программе "Шаг в будущее," направленной на содействие трудоустройству выпускников высших учебных заведений. В частности, студентам рассказали о льготных кредитах, предоставляемых банком, таких как "Первый шаг в будущее," "Старт для будущего" и "Для индивидуальных предпринимателей или выпускников с образованием юридического лица."
Студенты провели беседу в форме вопросов и ответов по интересующим их вопросам и им было рекомендовано обратиться к ответственным представителям общества по месту жительства и определить дальнейшие шаги.