Joriy yilning 28- noyabr kuni "Iqtisodiyot" fakulteti talaba qizlari ishtirokida haftaning har juma kuni “Milliy liboslar kuni“ etib belgilanganligi munosabati bilan milliy liboslarni keng targ‘ib qilish va yoshlarni qalbida milliylikka , milliy qadriyatlarga bo‘lgan hurmati va muhabbatini oshirish maqsadida ochiq davra suhbati o‘tkazdilar.
Xabaringiz bor, haftaning har juma kuni “Milliy liboslar kuni” etib belgilangan.
Ushbu tashabbus milliy qadriyatlarimizni yanada targ‘ib qilish, an’analarimizni asrab-avaylash hamda milliy liboslarimizning kundalik hayotimizda tutgan o‘rnini mustahkamlashga qaratilgan.
Mazkur tashabbus doirasida "Iqtisodiyot" fakulteti professor- o‘qituvchilari, talaba qizlari ham faol ishtirok etib, o‘zbek milliy liboslarida Universitetimizga tashrif buyurdilar.
Ularning atlas va adras kabi milliy matolardan tikilgan liboslari nafaqat estetik go‘zallik balki, xalqimizning boy madaniy merosini ifoda etib, ish muhitiga o‘zgacha fayz bag‘ishladi.
“Milliy liboslar kuni” nafaqat tashqi ko‘rinish, balki milliy o‘zlikni anglash, o‘zbekona qadriyatlarni hurmat qilish va yosh avlodga ulug‘ ajdodlarimiz merosini yetkazish kabi muhim maqsadlarga ham xizmat qiladi.

Национальные костюмы воплощают вековые традиции народа
28 ноября этого года студентки факультета "Экономика" провели открытый круглый стол с целью продвижения национальной одежды и повышения уважения и любви молодежи к национальности и национальным ценностям в связи с объявлением каждой пятницы "Днем национальной одежды."
Как известно, каждая пятница недели объявлена "Днем национальной одежды."
Эта инициатива направлена на дальнейшее продвижение наших национальных ценностей, сохранение наших традиций и укрепление роли национальной одежды в нашей повседневной жизни.
В рамках данной инициативы профессорско-преподавательский состав и студентки факультета "Экономика" приняли активное участие и посетили наш Университет в узбекских национальных костюмах.
Одежда, сшитая из национальных тканей, таких как атлас и адрас, отражает не только эстетическую красоту, но и богатое культурное наследие нашего народа, придавая особую атмосферу.
"День национальной одежды" служит не только внешнему виду, но и таким важным целям, как национальное самосознание, уважение узбекских ценностей и донесение до молодого поколения наследия наших великих предков.
Информация от Рано Кодировой, председателя Совета по делам женщин факультета "Экономика," и тьюторов факультета Гульбахор Шодиевой и Дилбар Эгамовой