Universitet jamoasi “Yashil makon” umummilliy loyihasiga hissa qo‘shdi
“TIQXMMI” Milliy tadqiqot universiteti jamoasi tomonidan Toshkent viloyati, O‘rta Chirchiq tumanida “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida keng ko‘lamli ko‘chat ekish tadbiri amalga oshirildi. Tadbir davomida jami 850 dona manzarali daraxt ko‘chatlari ekildi.
Mazkur ekologik tashabbus atrof-muhitni obodonlashtirish, yashil hududlarni kengaytirish va aholining ekologik madaniyatini oshirishga qaratilgan. Universitet jamoasi a’zolari keng jamoatchilik bilan birga faol ishtirok etib, hududning yanada ko‘rkamlashishiga o‘z amaliy hissasini qo‘shdi.
Ko‘chat ekish jarayonida tuproq tayyorlash, daraxtlarning joylashuvi, parvarish bo‘yicha tavsiyalar ham inobatga olindi. Ushbu ezgu tashabbus nafaqat tabiatni asrashga, balki talaba-yoshlarning ekologik mas’uliyatini mustahkamlashga xizmat qildi.
Universitetimiz bundan buyon ham “Yashil makon” kabi umummilliy tashabbuslarni qo‘llab-quvvatlab, ekologik barqarorlik yo‘lida faol ishtirok etishni davom ettiradi.

Коллектив университета внес вклад в общенациональный проект "Яшил макон"
Коллектив Национального исследовательского университета "ТИИИМСХ" провел масштабную посадку саженцев в Уртачирчикском районе Ташкентской области в рамках общенационального проекта "Яшил макон." В ходе мероприятия было высажено 850 саженцев декоративных деревьев.
Данная экологическая инициатива направлена на благоустройство окружающей среды, расширение зеленых зон и повышение экологической культуры населения. Члены коллектива университета вместе с широкой общественностью приняли активное участие и внесли свой практический вклад в дальнейшее благоустройство территории.
В процессе посадки также учитывались рекомендации по подготовке почвы, размещению деревьев и уходу за ними. Эта благородная инициатива послужила не только сохранению природы, но и укреплению экологической ответственности студенческой молодежи.
Наш университет продолжит поддерживать общенациональные инициативы, такие как "Зеленое пространство," и активно участвовать в обеспечении экологической устойчивости.