Bugun universitetimizda navbatdagi 3-sonli Ilmiy kengash yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilish boshida o‘tgan bir oy davomida erishilgan yutuqlar alohida e’tirof etildi. Jumladan, 6 nafar professor-o‘qituvchilar dotsent ilmiy unvoni, 1 nafar izlanuvchi esa falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini qo‘lga kiritgani uchun tantanali ravishda taqdirlandi.
Shuningdek, ilmiy va ta’lim sohasidagi faol yutuqlari uchun Gidromelioratsiya fakulteti talabasi Maxmudova Laylo hamda Gidrotexnika qurilishi fakulteti talabasi Turdibekov Boburjonga O‘zbekiston Respublikasi Suv xo‘jaligi vaziri stipendiyasi topshirildi.
Tadbir davomida universitetning ilmiy-uslubiy faoliyati, yoshlar masalalari, ta’lim sifatini yanada oshirish, xalqaro hamkorlikni kuchaytirish va tarkibiy bo‘linmalar faoliyatiga oid dolzarb masalalar muhokama qilindi. Yig‘ilish yakunida kelgusi davr uchun ustuvor vazifalar belgilab olindi.

Сегодня в нашем университете состоялось очередное заседание Ученого совета No 3.
В начале совещания были особо отмечены достижения, достигнутые за последний месяц. В частности, 6 профессоров и преподавателей были торжественно награждены за получение ученой степени доцента, а 1 соискатель - за получение ученой степени доктора философии (PhD).
Также за активные достижения в науке и образовании студентка факультета гидромелиорации Махмудова Лайло и студент факультета гидротехнического строительства Турдибеков Бобуржон были награждены стипендией Министра водного хозяйства Республики Узбекистан.
В ходе мероприятия были обсуждены актуальные вопросы, касающиеся научно-методической деятельности университета, молодежных вопросов, дальнейшего повышения качества образования, укрепления международного сотрудничества и деятельности структурных подразделений. По итогам совещания определены приоритетные задачи на предстоящий период.