“Boshqaruv va Turizm” kafedrasining faol talabalari turizm sohasiga bo‘lgan qiziqishlari va intiluvchanliklari bilan "Tashkent international turizm fair" xalqaro turizm yarmarkasida faol ishtirok etishdi.
Mamlakatimiz poytaxti bo‘lmish Toshkent shahridagi CAEx ko‘rgazmalar majmuasida o‘tkazilayotgan “Ipak yo‘lida turizm” 30-Xalqaro turizm yarmarkasi (TXTY-2025) O‘zbekiston va Markaziy Osiyoning boy turizm salohiyatini jahon hamjamiyatiga namoyish etuvchi nufuzli maydondir. Bu yilgi yarmarka yubiley — 30-marta tashkil etilayotgani bilan yanada alohida ahamiyatga ega bo‘lib, O‘zbekistonning global turizm bozoridagi o‘rnini mustahkamlash, xorijiy davlatlar bilan yangi hamkorlik aloqalarini shakllantirish va mintaqa turizmini jahon sahnasida yanada keng targ‘ib etish imkonini yaratadi.
Mazkur yarmarkada “TIQXMMI” Milliy Tadqiqot Universiteti, Iqtisodiyot fakulteti ,Turizm yo‘nalishi 305-guruh faol talabalar ham o‘zlarining bilim va ko‘nikmalarini namoyish qilib, tadbir jarayoniga sezilarli hissa qo‘shdilar.Shuni ham ta’kidlash joizki, guruhning faol talabalari O‘zbekiston Respublikasi Turizm Qo‘mitasi huzuridagi Toshkent Shahar Turizm elchilari kengashi a’zosi hisoblanishadi.
Talabalar yarmarka davomida turizmning zamonaviy yo‘nalishlari, bozor talablari va xalqaro hamkorlik imkoniyatlari bilan yaqindan tanishdilar. Shuningdek, ular amaliy tajriba orttirib, xorijiy va mahalliy mutaxassislar bilan fikr almashish imkoniga ega bo‘ldilar.

Активные студенты кафедры "Управление и туризм" приняли активное участие в международной туристической ярмарке "Tashkent international tourism fair" с интересом и стремлением к сфере туризма.
30-я Международная туристическая ярмарка "Туризм на Шелковом пути" (ТМТЯ-2025), проходящая в выставочном комплексе CAEx в Ташкенте, является престижной площадкой, демонстрирующей мировому сообществу богатый туристический потенциал Узбекистана и Центральной Азии. В этом году ярмарка имеет особое значение, поскольку проводится в 30-й раз, что позволит укрепить позиции Узбекистана на мировом туристическом рынке, сформировать новые партнерские отношения с зарубежными странами и продвигать региональный туризм на мировой арене.
Активные студенты Национального исследовательского университета "ТИИИМСХ," факультета экономики, группы 305 по направлению "Туризм" также продемонстрировали свои знания и навыки и внесли значительный вклад в процесс мероприятия. Стоит отметить, что активные студенты группы являются членами Совета послов туризма города Ташкента при Комитете по туризму Республики Узбекистан.
В ходе ярмарки студенты ознакомились с современными направлениями туризма, требованиями рынка и возможностями международного сотрудничества. Они также получили практический опыт и возможность обменяться мнениями с зарубежными и местными специалистами.