Amerika Qo'shma Shtatlari bilan akademik hamkorlik!
"TIQXMMI" Milliy tadqiqot universitetining turizm yo‘nalishidagi talabalari uchun 28 noyabr kuni "Boshqaruv va turizm" kafedrasi o‘qituvchisi, Buyuk Britaniyada tahsil olgan Sardor Karimov tashabbusi bilan AQSH ning nufuzli oliygohlaridan biri Colorado State universitetidan mehmon - 4 kurs talabasi Sanjar Yuldashev tomonidan “Turizmda mintaqaviy o‘ziga xoslikni anglash: Amerika universiteti hayotidan olingan tahlillar” mavzusida mazmunli seminar mashg'uloti tashkil qilindi.
Seminar davomida talabalarga:
• –Turizmda mintaqaviy yoki hududiy identiklik nima ekanini tushuntirildi
• – Hududlarning madaniy, tarixiy va ijtimoiy xususiyatlari turistlar tajribasiga qanday ta’sir qilishi misollar orqali tahlil qilindi
• – Amerika universiteti hayoti misolida hududiy identiklik qanday namoyon bo‘lishini o‘rganildi
• – Talabalar hayoti, universitet madaniyati va an’analari turizmga qanday ta’sir qilishi yoritildi
• – Akademik muhit turistlar uchun qanday “turistik mahsulot” bo‘la olishi haqida talabalarda tushuncha hosil bo'ldi
• – Hamda Flex, UGRAD, ERASMUS kabi grantlarni qanday yutish mumkinligi haqida ma’lumotlar taqdim etildi.
Onlayn mashg'ulot talabalar uchun qiziqarli va samarali bo‘lganligi va ko'proq yana shunday tarzda darslar tashkil etilishi ular tomonidan ta'kidlandi.

Академическое сотрудничество с Соединенными Штатами Америки!
28 ноября по инициативе преподавателя кафедры "Управление и туризм" Сардора Каримова, обучавшегося в Великобритании, для студентов Национального исследовательского университета "ТИИИМСХ" по направлению туризма был организован содержательный семинар на тему "Понимание региональной идентичности в туризме: анализ из жизни Американского университета" гостем - студентом 4 курса одного из престижных университетов США - Колорадоского государственного университета Санжаром Юлдашевым.
В ходе семинара студентам будет предложено:
• - Было объяснено, что такое региональная или территориальная идентичность в туризме
• - На примерах проанализировано, как культурные, исторические и социальные особенности регионов влияют на опыт туристов.
• - На примере жизни американского университета было изучено, как проявляется региональная идентичность.
• - Было освещено, как студенческая жизнь, университетская культура и традиции влияют на туризм
• - У студентов сформировалось понимание того, каким "туристическим продуктом" может быть академическая среда для туристов.
• - Также была представлена информация о том, как выиграть такие гранты, как Flex, UGRAD, ERASMUS.
Было отмечено, что онлайн-занятие было интересным и эффективным для студентов, и что они организовали больше занятий таким образом.