📣 "Iqtisodiyot" kafedrasi tashabbusi bilan bitiruvchi kurs talabalarini mehnat bozoriga tayyorlash va ishga joylashtirish maqsadida Xitoyning "ATI TECH-SERVICES - 有限责任公司在" avtosanoat kompaniyasi Rahbari Janob Zhū Míng bilan uchrashuv tashkil etildi.
2025-yil 21-noyabr sanasida "TIQXMMI" Milliy tadqiqot universiteti "Iqtisodiyot" ta’lim yo‘nalishi bitiruvchi kurs talabalari uchun Xitoyning "ATI TECH-SERVICES - 有限责任公司在" avtosanoat kompaniyasi Rahbari Janob Zhū Míng ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
🎯 Uchrashuvdan ko‘zlangan asosiy maqsad — talabalarga "ATI TECH-SERVICES - 有限责任公司在" avtosanoat kompaniyasi, sohadagi mavjud o‘zgarishlar, malakali kadrlarga bo‘lgan talab haqida ma’lumotlar berish hamda talabalarni ishga qabul qilish va stajirovkalarni tashkil etishda hamkorlikni yo‘lga qo‘yish hisoblanadi.
- - talabalarga avtosanoat sohasi va kompaniyada ishga joylashishdan oldin talab qilinadigan ko‘nikmalarni shakllantirish bo‘yicha tegishli ko‘rsatmalar berildi;
- - bitiruvchilarni kompaniyada ish bilan ta’minlash masalasi;
- - kompaniyada talabalar amaliyotlarini tashkil etish masalasi;
- - talabalarning kompaniyada haq to‘lanadigan stajirovkalar o‘tashini tashkil etish imkoniyatlari haqida ma’lumotlar berildi.

Была организована встреча с господином Жу Мином, руководителем китайской автопромышленной компании "ATI TECH-SERVICES".
📣 По инициативе кафедры "Экономика" была организована встреча с господином Жу Мином, руководителем китайской автопромышленной компании "ATI TECH-SERVICES - 有限责任公司在", с целью подготовки выпускников к рынку труда и трудоустройства.
21 ноября 2025 года для студентов выпускного курса по направлению "Экономика" Национального исследовательского университета "ТИИИМСХ" состоялась встреча с участием господина Жу Мина, руководителя китайской автопромышленной компании "ATI TECH-SERVICES - 有限责任公司在".
🎯 Основная цель встречи - информировать студентов об автопромышленной компании "ATI TECH-SERVICES - 有限责任公司在", текущих изменениях в отрасли, потребности в квалифицированных кадрах, а также наладить сотрудничество в организации трудоустройства и стажировок студентов.
📊 Также, в ходе Встречи:
• - студентам были даны соответствующие указания по формированию навыков, необходимых перед трудоустройством в автомобильной промышленности и компании;
• - вопрос трудоустройства выпускников в компании;
• - вопрос организации практики студентов в компании;
• - была предоставлена информация о возможностях организации оплачиваемых стажировок студентов в компании.