Turkmanistonlik talabalarga Filippin vakillari tomonidan “Leadership Skills” mavzusida Master-klass o‘tkazildi
Ma’lumki, Filippin davlati dunyodagi eng yirik ingliz tilida so‘zlashuvchi davlatlardan biri bo‘lib, Osiyo, Yevropa va Amerika madaniyati ta’sirlarini o‘zida uyg‘unlashtirgan boy tarixga ega. Filippinlik mutaxassislarning yetakchilik, til kompetensiyalari, ingliz tilidagi ta’lim metodlari xalqaro miqyosda yuqori baholanadi.
Joriy yilning 19-noyabr kuni, universitetimiz “Iqtisodiyot” fakultetining “Ingliz filologiyasi” ta’lim yo‘nalishi 144-guruh va 118-guruh talabalari uchun Filippin mamlakati vakillari tomonidan “Leadership Skills” (Liderlik ko‘nikmalari) mavzusida xalqaro master-klass o‘tkazildi.
Tadbirda ishtirok etgan Filippin vakillari:
Rye Alfonso, Dianne Banzuela, Gabriel Burgos, Kevin Lacson, Jeanifer Tan, Normi Sacman va Jedd Megino.
Master-klass davomida talabalar:
- ✔️ liderlik ko‘nikmalari
- ✔️ ingliz tilida samarali muloqot
- ✔️ xalqaro networking
- ✔️ jamoaviy boshqaruv bo‘yicha amaliy mashg‘ulotlarda qatnashdilar.
Ushbu tadbir nafaqat liderlik ko‘nikmalarini rivojlantirish, balki Turkmaniston va Filippin yoshlari o‘rtasida xalqaro hamkorlik va networkingni mustahkamlash, ingliz tilini chuqur o‘rganishda amaliy tajriba almashish imkonini yaratdi. Talabalar faol ishtirok etib, o‘z qiziqtirgan savollariga javob olishdi va chet ellik mutaxassislar bilan bevosita muloqot qilish orqali ingliz tili bo‘yicha nutqiy ko‘nikmalarini yanada rivojlantirdilar.

Студентам из Туркменистана был проведен мастер-класс на тему "Лидерские навыки" представителями Филиппин
Как известно, Филиппины являются одной из крупнейших англоязычных стран мира и имеют богатую историю, сочетающую в себе влияния азиатской, европейской и американской культур. Лидерство, языковые компетенции, методы обучения на английском языке филиппинских специалистов высоко оцениваются на международном уровне.
19 ноября этого года представители Филиппин провели международный мастер-класс на тему "Лидерские навыки" для студентов групп 144 и 118 по направлению "Английская филология" факультета "Экономика" нашего университета.
Представители Филиппин, участвовавшие в мероприятии:
Рье Альфонсо, Дианн Бансуэла, Габриэль Бургос, Кевин Лаксон, Джайнифер Тан, Норми Сакман и Джедд Мегино.
Во время мастер-класса студенты:
- ✔️ лидерские навыки
- ✔️ эффективное общение на английском языке
- ✔️ международный нетворкинг
- ✔️ участвовали в практических занятиях по командному управлению.
Это мероприятие позволило не только развить лидерские навыки, но и укрепить международное сотрудничество и нетворкинг между молодежью Туркменистана и Филиппин, а также обменяться практическим опытом в углубленном изучении английского языка. Студенты активно участвовали, получали ответы на интересующие их вопросы и развивали свои речевые навыки по английскому языку, непосредственно общаясь с иностранными специалистами.
Мероприятие было организовано в факультетском филиале "Центра профессионального развития," действующего в рамках международного проекта с Британским Советом, по инициативе доцента кафедры "Английский язык" Г. Эшчановой.