"Iqtisodiyot" kafedrasi tashabbusi bilan bitiruvchi hamda korxonalarda stajirovka o‘tash niyatida bo‘lgan talabalar uchun "Asia Alliance Bank" ATB bilan uchrashuv tashkil etildi.
19.11.2025
2025-yil 19-noyabr sanasida "TIQXMMI" Milliy tadqiqot universiteti "Iqtisodiyot" ta’lim yo‘nalishi bitiruvchi kurs talabalari hamda korxonalarda stajirovka o‘tash niyatida bo‘lgan talabalar bilan "Asia Alliance Bank" ATB banki mutaxassislari ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
🎯 Uchrashuvdan ko‘zlangan asosiy maqsad — talabalarga bank sohasi, xususan xususiy "Asia Alliance Bank" ATB haqida ma’lumotlar berildi.
• - bank tizimi haqida amaliy bilimlar berildi;
• - talabalarda ishga joylashishdan oldin talab qilinadigan ko‘nikmalarni shakllantirish bo‘yicha tegishli ko‘rsatmalar berildi:
• - bitiruvchilarni ish bilan ta’minlash masalasi:
• - talabalar amaliyotlarini bankda tashkil etish masalasi;
• - talabalarning hozirdan bankda haq to‘lanadigan stajirovkalar o‘tashini tashkil etish imkoniyatlari haqida ma’lumotlar berildi.
🎁Uchrashuv yakunida iqtidorli va faol talabalarni rag‘batlantirish maqsadida, faol talabalarga esdalik sovg‘alari taqdim etildi.
🏅Kelajakda o‘zaro hamkorlikni yanada mustahkamlash maqsadida, "TIQXMMI" Milliy tadqiqot universiteti hamda "Asia Alliance Bank" ATB o‘rtasida o‘zaro hamkorlik memorandumi imzolash masalasi ham muhokama qilindi.

По инициативе кафедры "Экономика" для выпускников и студентов, желающих пройти стажировку на предприятиях, была организована встреча с АКБ "Asia Alliance Bank".
19.11.2025
19 ноября 2025 года Национальный исследовательский университет "ТИИИМСХ" провел встречу со студентами выпускного курса по направлению "Экономика" и студентами, намеревающимися пройти стажировку на предприятиях, с участием специалистов АКБ "Asia Alliance Bank."
🎯 Основная цель встречи - студентам была предоставлена информация о банковской сфере, в частности, о частном АКБ "Asia Alliance Bank."
📊 Также, во время Встречи:
- - даны практические знания о банковской системе;
- - даны соответствующие указания по формированию у студентов навыков, требуемых до трудоустройства:
- - вопрос трудоустройства выпускников:
- - вопрос организации практики студентов в банке;
- - была предоставлена информация о возможностях организации оплачиваемых стажировок студентов в банке.
🎁 В конце встречи, чтобы поощрить талантливых и активных студентов, активным студентам были вручены памятные подарки.
🏅 В целях дальнейшего укрепления взаимного сотрудничества в будущем, был также обсужден вопрос подписания меморандума о взаимопонимании между Национальным исследовательским университетом "ТИИИМСХ" и АКБ "Asia Alliance Bank."