“O‘zbekgidroenergo” AJ nomdor stipendiyasi tanlovining universitet bosqichi o‘tkazildi
“O‘zbekgidroenergo” aksiyadorlik jamiyati bilan imzolangan hamkorlik shartnomasiga muvofiq, Jamiyat tomonidan ta’sis etilgan “O‘zbekgidroenergo” AJ nomdor stipendiyasi tanlovining universitet bosqichi o‘tkazildi.
Mazkur tanlovda bakalavriat bosqichi Energetika fakultetidan 2 nafar, Gidrotexnika qurilishi fakultetidan 8 nafar, shuningdek magistratura bosqichidan 2 nafar talaba — jami 12 nafar talaba o‘z hujjatlarini taqdim etdi.
2025-yil 18-oktyabr kuni universitetda tanlovning universitet bosqichi doirasida talabalar bilan bilim va kasbiy tayyorgarlik darajasini baholashga qaratilgan suhbat-sinov jarayoni tashkil etildi. Jarayonda talabalarga o‘z mutaxassisliklari bo‘yicha savollar berilib, ularning nazariy bilimlari, amaliy ko‘nikmalari va kasbiy faoliyatlari sinovdan o‘tkazildi.
Suhbat-sinov jarayoni universitetning maxsus komissiyasi tomonidan o‘tkazildi. Yakunda 6 nafar iqtidorli talabalar;
“Energetika” fakultetidan 2 nafar;
• Ziyodullayev Shoxijaxon Maxkambekovich;
• Reyimberdiyev Sardorbek G‘ayratjon o‘g‘li;
“Gidrotexnika qurilishi” fakultetidan 4 nafar talaba;
• Turdibekov Boburjon Odiljon o‘g‘li;
• Kozimov Izzatillo Baxtiyorjon o‘g‘li;
• Ergashov Behzod Baxtiyor o‘g‘li;
• Yergeshbayeva Ulan Torexan qizi;
“O‘zbekgidroenergo” AJ nomdor stipendiyasi tanlovining navbatdagi bosqichida ishtirok etish uchun tavsiya etildi.
Mazkur tanlov energetika xususan gidroenergo sohasidagi iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash, ularning kasbiy salohiyatini yanada rivojlantirish hamda soha uchun malakali mutaxassislar tayyorlashda muhim ahamiyat kasb etadi.

Состоялся университетский этап конкурса именной стипендии АО "Узбекгидроэнерго"
В соответствии с договором о сотрудничестве, подписанным с акционерным обществом "Узбекгидроэнерго", был проведен университетский этап конкурса именной стипендии АО "Узбекгидроэнерго", учрежденного Обществом.
В данном конкурсе свои документы подали 2 студента бакалавриата с факультета энергетики, 8 студентов с факультета гидротехнического строительства, а также 2 студента магистратуры - всего 12 студентов.
18 октября 2025 года в университете в рамках университетского этапа конкурса был организован процесс собеседования-тестирования, направленный на оценку уровня знаний и профессиональной подготовки студентов. В процессе студентам задавались вопросы по их специальностям, проверялись их теоретические знания, практические навыки и профессиональная деятельность.
Процесс собеседования-тестирования был проведен специальной комиссией университета. Всего 6 талантливых студентов;
2 человека с факультета "Энергетика";
• Зиёдуллаева Шохиджахона Махкамбековича;
• Рейимбердиев Сардорбек Гайратжон угли;
4 студента факультета "Гидротехническое строительство";
• Турдибеков Бобуржон Одилжон угли;
• Козимова Иззатилло Бахтияржон угли;
• Эргашов Бехзод Бахтиёр угли;
• Ергешбаева Улан Торехан кизи;
АО "Узбекгидроэнерго" рекомендовано к участию в очередном этапе конкурса именной стипендии.
Данный конкурс имеет важное значение в поддержке талантливой молодежи в сфере энергетики, в частности гидроэнергетики, дальнейшем развитии их профессионального потенциала и подготовке квалифицированных специалистов для отрасли.