2025-yil 8-10 oktyabr kunlari xalqaro darajada yuqori nufuzga ega bo‘lgan va har yili dunyoning rivojlangan markazlarida o‘tkazib kelinayotgan "Water Security and Climate Change 2025" ilmiy-amaliy konferensiyasi "Innovative Approaches for Sustainable Water and Environmental Management" mavzusi ostida O‘zbekistonda, "Toshkent irrigasiya va qishloq xo‘jaligini mexanizasiyalash muhandislari instituti" Milliy tadqiqot universitetida tashkil etilmoqda.
Konferentsiyada 40 ga yaqin mamlakatlardan ilm-fan, oliy ta’lim va ishlab chiqarish sohalarining ilg‘or vakillari ishtirok etishlari rejalashtirilgan.

Научно-практическая конференция "Water Security and Climate Change 2025" проводится в Национальном исследовательском университете "ТИИИМСХ".
8-10 октября 2025 года в Национальном исследовательском университете "Ташкентский институт инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства" в Узбекистане проходит научно-практическая конференция "Water Security and Climate Change 2025" на тему "Innovative Approaches for Sustainable Water and Environmental Management".
В конференции планируется участие ведущих представителей науки, высшего образования и производства из почти 40 стран.