Ekologiya va huquq fakultetida 16-sentyabr “Xalqaro ozon qatlamini himoya qilish kuni” munosabati bilan “Eco-innovation-2025” ishlanma va loyihalar tanlovi
Ekologiya va huquq fakultetida 16-sentyabr “Xalqaro ozon qatlamini himoya qilish kuni”munosabati bilan an’anaviy tarzda har yili turli tanlovlar va boshqa tadbirlar yuqori saviyada tashkil etib kelinmoqda. Bugun 16-sentyabr kuni Xalqaro ozon qatlamini himoya qilish kuni”ni nishonlash doirasida “Eco-innovation-2025”ishlanma va loyihalar ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tdi. O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Qonunchilik palatasi, O‘zbekiston Ekologik harakati va universitet “Yashil yurak jamiyati” Eko klublari bilan hamkorlikda talabalar o‘rtasida tashkil etilgan tanlovlar g‘oliblarini sertifikatlar va tashakkurnomalar taqdim etildi. Ushbu tadbir aholining ayniqsa, talaba yoshlarning ekologik madaniyatini shakllantirish, atrof-muhitni asrab avaylash hamda tabiatga ehtiyotkorona munosabatda bo‘lish shuningdek, ona tabiat va uning ne’matlariga mehr muhabbat ruhida tarbiyalashga qaratildi.

Конкурс разработок и проектов "Eco-innovation-2025" по случаю Международного дня защиты озонового слоя 16 сентября на факультете экологии и права
На факультете экологии и права ежегодно на высоком уровне организуются различные конкурсы и другие мероприятия по случаю "Международного дня защиты озонового слоя" 16 сентября. Сегодня, 16 сентября, в рамках празднования Международного дня защиты озонового слоя состоялась выставка разработок и проектов "Eco-innovation-2025." Победителям конкурсов среди студентов, организованных совместно с Законодательной палатой Олий Мажлиса Республики Узбекистан, Экологическим движением Узбекистана и Эко-клубами университета "Yashil yurak jamiyati," были вручены сертификаты и благодарственные письма. Данное мероприятие было направлено на формирование экологической культуры населения, особенно студенческой молодежи, сохранение окружающей среды и бережное отношение к природе, а также воспитание в духе любви и привязанности к природе и ее дарам.