“Bitiruvchi — 2025” tadbiri davom etmoqda
2024-2025 oquv yilida universitet bitiruvchilari uchun tashkil etilayotgan tadbirda barcha bitiruvchilar qatori ularning ota-onalari ham ishtirok etayotganidan barchamiz shodmiz.
“Bitiruvchi — 2025” tadbiri universitetning Madaniyat saroyida otkazilmoqda.  Madaniyat saroyi bayramona bezatilgan. Sahnadagi katta ekranda universitet va “Bitiruvchi — 2025” logotiplari koʼrinib turibdi.
Universitet rektori boshchiligidagi rektorat azolari hamda ish beruvchi tashkilot rahbarlari kirib kelishadi va oz joylarini egallaydilar. Tantanali musiqa sadolari ostida sahnaga boshlovchi chiqib keladi.
Tabrik uchun rektor Bahodir Mirzayevga so‘z berildi. Bakalavr bosqichini muvaffaqiyatli bitkazib qo‘liga diplom olayotganlarning barchasiga rektorimiz omad va muvaffaqiyatlar tiladi.
Kecha "Yer resurslari va kadastr", "Gidromelioratsiya" va "Iqtisodiyot"  fakultetlarining bitiruvchi talabalari bakalavr diplomini qo‘lga kiritishdi.
Bugungi kun — katta hayot sari tashlangan dadil qadam. Endi har bir bitiruvchi—yurtimiz taraqqiyoti uchun masuliyatni yelkasiga olgan mutaxassis. Axirbugungi bitiruvchilarimiz oddiy bitiruvchi emas, Ozbekistonda birinchi raqamli, dunyo miqyosida esa eng kuchli deya tan olingan dunyoning TOP 500 talik universitetini faxrli bitiruvchilari hisoblanadi. Bu nafaqat universitetimiz bitiruvchilari uchun, balki butun mamlakatimiz uchun ham katta sharafdir. Chunki, dunyo miqyosida eʼtirof etilgan universitetni tamomlagan har bir bitiruvchi — nafaqat oz kelajagi, balki yurtimizning taraqqiyoti, salohiyati va xalqaro nufuzining omiliga aylanadi.

Продолжаются мероприятия «Выпускник-2025»
Мы все рады, что в мероприятии, организованном для выпускников университета 2024-2025 учебного года, наряду с выпускниками участвуют и их родители.
Мероприятие «Выпускник 2025» проходит во Дворце культуры университета.  Дворец культуры празднично украшен. На большом экране на сцене видны логотипы университета и «Выпускник 2025».
Члены ректората во главе с ректором университета и руководители организаций-работодателей принимают участие в праздничном мероприятии. Ведущий появляется на сцене под звуки торжественной музыки.
Слово для поздравлений было предоставлено ректору Мирзаеву Баходиру Суюновичу. Ректор университета пожелал всем удачи и успехов.
Вчера выпускники факультетов земельных ресурсов и кадастра, гидромелиорации и экономики получили дипломы.
Сегодня — смелый шаг в большую жизнь. Теперь каждый выпускник — это специалист, который берет на себя ответственность за развитие нашей страны. Вы - выпускники ТОП-500 вузов мира, признанных номером один в Узбекистане. Это большая честь не только для выпускников нашего университета, но и для всей нашей страны. Ведь каждый выпускник университета становится фактором не только своего собственного будущего, но и развития, потенциала и международного престижа нашей страны.