Xorijiy loyiha muvaffaqiyatli amalga oshirilmoqda.
AQSh Davlat Departamenti tomonidan moliyalashtirilgan 5 oylik "Suv xo'jaligini boshqarish mutaxassislari uchun kasbiy Ingliz tili" kursi negizida tashkillashtirilgan 6 kunlik seminar trening o'z faoliyatini tugatdi.
Mazkur seminar trening Michigan davlat universiteti professori Quinn Shannon Donnally tomonidan olib borildi. Har bir kunlik seminar ma'lum bir mavzu doirasida olib borildi. Mavzular sirasiga xalqaro konferentsiyalarda qatnashish qoidalari, nozik jihatlarini muhokama qilish, CVni kamchiliklarsiz rasmiylashtirish, ilmiy maqolalar yozishdagi odatiy kamchiliklar, maqolalarni nashr etishda ahamiyat berilishi lozim bo'lgan jihatlar va h.k.
Qatnashuvchilar  bahs-muzokaralarda faol ishtirok etishdi. Seminar trening so'ngida tinglovchilar sertifikat bilan taqdirlanishdi.
Bundan tashqari, 9-iyun kuni Dr. Quinn Shannon loyiha "O'qitish nazariyasi va metodikasi" kafedrasi professor-o'qituvchilari uchun ham trening o'tkazib berdi. Seminarda AQSh ta'lim tizimida xorijiy til bo'yicha talabalarni baholash tizimi batafsil yoritib berildi. Shu bilan birga, xorijiy til o'rgatish jarayonida zamonaviy axborot texnologiyalaridan foydalanish bo'yicha ko'rsatmalar berilib, ilovalar tushuntirildi.
Seminar so'ngida Ekologiya va huquq fakulteti dekani H.Pirmatov hamda kafedra mudiri G.Sabirovalar Dr. Quinn Shannonga o'z minnatdorchiliklarini bildirib, tashakkurnoma hamda universitet nomidan esdalik sovg'alar hadya etishdi.

Зарубежный проект успешно реализуется
Завершил свою деятельность 6-дневный семинар-тренинг, организованный на базе 5-месячного курса «Профессиональный английский для специалистов по управлению водными ресурсами», финансируемого Государственным департаментом США.
Данный семинар-тренинг провел профессор Мичиганского государственного университета Куинн Шеннон Донналли. Каждый день семинара проходил в рамках определенной темы. Темы включали правила участия в международных конференциях, составление резюме, типичные ошибки при написании научных статей, аспекты, которым следует уделять большое внимание при публикации статей и т. д.
Участники активно участвовали в обсуждениях. По окончании семинар-тренинга слушателям были вручены сертификаты.
Кроме того, 9 июня 2025 года Куинн Шеннон также провела тренинг для профессорско-преподавательского состава кафедры теории и методики преподавания. На семинаре подробно рассмотрена система оценки студентов по иностранному языку в системе образования США. В то же время были даны указания по использованию современных информационных технологий в процессе обучения иностранному языку.
В конце семинара декан факультета экологии и права Х. Пирматов и заведующая кафедрой Г. Сабирова выразили благодарность профессору Куинн Шеннон и вручили ей благодарственное письмо и памятные подарки от имени университета.