Samarali yakuniy natijalar
2.06.-3.06.2025 yil 2024/2025 o‘quv yili uchun Nizomiy nomidagi O’zbekiston Milliy pedagogika universitetida 60110100-Pedagogika va psixologiya bakalavriat ta'lim yo‘nalishi, hamda 70110104-Testologiya va pedagogik o‘lchovlarni baholash, 70-110102-Pedagogika va psixologiya magistratura mutaxassisliklari bo‘yicha bitiruvchilarning Davlat Attestatsiya Komissiyasi tomonidan bitiruv malakaviy ishlarining ximoyasi tashkil etildi.
Bitiruv malakaviy ishiga Davlat Attestatsiya komissiyasi raisi sifatida «Professional ta'lim» kafedra professori, pedagogika fanlari doktori Ismailova Zuxra Karabayevna va a'zo sifatida pedagogika fanlari doktori, dotsent Mustafayeva Durdona Asilovna qatnashdilar.
1. Bitiruv malakaviy ishi himoyasi belgilangan ta’lim standartlari va metodik talablarga asosan tashkil etildi. Himoya jarayonida talabalar o‘z tadqiqot ishlarining asosiy maqsadi, ilmiy yangiligi, amaliy ahamiyati, tahlil usullari hamda xulosa va takliflarini bayon etishdi.
2. Himoya jarayonini baholash uchun tashkil etilgan Davlat attestatsiya komissiyasi tarkibiga fan doktorlari, professorlar, dotsentlar va pedagogika sohasida katta tajribaga ega mutaxassislar jalb etildi. Komissiya a’zolari tomonidan savollarga javob berildi. Himoya muvaffaqiyat bilan yakunladi.

Эффективные итоговые результаты
2 -3 июня 2025 года в Государственном педагогическом университете имени Низами государственной аттестационной комиссией была проведена защита выпускных квалификационных работ выпускников направления образования  60110100-Педагогика и психология, а также выпускников магистратуры специальностей 70110104-Тестология и оценка педагогических измерений, 70-110102-Педагогика и психология.
В защите выпускных квалификационных работ в качестве председателя Государственной аттестационной комиссии приняла участие профессор кафедры профессионального образования, доктор педагогических наук Исмаилова Зухра Карабаевна, а в качестве члена комиссии - доктор педагогических наук, доцент Мустафаева Дурдона Асиловна.
Защита выпускной квалификационной работы была организована в соответствии с установленными образовательными стандартами и методическими требованиями. В ходе защиты студенты представили основную цель, научную новизну своей научно-исследовательской работы, практическую значимость, методы анализа, а также выводы и предложения.