Xitoyda O‘zbekiston madaniyati namoyish etildi
Yer resurslari va kadastr fakulteti magistratura bosqichi talabalari — Rustambek Qodirov, Abdullajon Davlatov, Nodiraxon Baxriddinova, Nozima Bokieva va Oybek Tuxtamishov — ayni paytda Xitoyning Xidian universitetida talabalar almashinuvi dasturi doirasida amaliyot o‘tamoqdalar.
1-may kuni Xitoyda nishonlanadigan Labour Day (Mehnat bayrami) munosabati bilan tashkil etilgan xalqaro talabalar festivalida ular faol ishtirok etdilar. Ushbu tadbirda talabalarimiz o‘zbek xalqining milliy taomlari, an’analari va boy madaniy merosidan namunalar taqdim etib, chet ellik ishtirokchilarda katta qiziqish uyg‘otdi.
Bu kabi xalqaro tadbirlar nafaqat o‘zaro do‘stlikni mustahkamlash, balki mamlakatimiz madaniyatini dunyoga tanitish imkoniyatini ham yaratadi. Talabalarimizga xalqaro maydonda yuksak faollik ko‘rsatganlari uchun minnatdorchilik bildiramiz va kelgusi faoliyatlarida omad tilaymiz!

В Китае была представлена узбекская культура
Студенты магистратуры факультета земельных ресурсов и кадастра — Рустамбек Кадыров, Абдуллажон Давлатов, Нодирахон Бахриддинова, Нозима Бокиева и Ойбек Тухтамышов  в настоящее время проходят стажировку в Сидианском университете в Китае.
Они приняли активное участие в Международном студенческом фестивале, организованном по случаю Дня труда (Labour Day), который в Китае отмечается 1 мая. На этом мероприятии наши студенты представили образцы национальной кухни, традиций и богатого культурного наследия узбекского народа, что вызвало большой интерес у зарубежных участников.
Подобные международные мероприятия не только укрепляют взаимную дружбу, но и создают возможность познакомить мир с культурой нашей страны. Мы благодарим наших студентов за высокую активность на международной арене и желаем им удачи в их дальнейшей деятельности!